Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Czujniki poziomu paliwa/ wody

2020-12-09
Czujniki poziomu paliwa/ wody

Urządzenie przeznaczone do wykonywania precyzyjnych pomiarów poziomu w zbiornikach pojazdów, maszyn, łodzi, i wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z możliwością wykorzystania płynu oraz kontroli stanu \ poziomu . Pomiary te w połączeniu z funkcją śledzenia GPS i platformą telematyczną umożliwiają gromadzenie następujących danych:

  • Poziom paliwa w zbiorniku pojazdu, maszyny, łodzi
  • Tankowanie paliwa; ilość, miejsce.
  • Pojazd, maszyna, łódź na biegu jałowym
  • Monitorowanie zużycia paliwa
  • Zapobieganie kradzieży paliwa ; dolewanie lub spuszczanie paliwa
  • Zużycie paliwa w danym okresie czasu
  • Średnie zużycie paliwa

Technologie wykrywania poziomu cieczy.

Do ogólnego celu wykrywania objętości / poziomu płynu w określonym zbiorniku dostępny jest szeroki zakres dostępnych technologii wykrywania, w tym mechaniczne, magnetyczne, ciśnieniowe (hydrostatyczne, barbotażowe, różnicowe), elektrostatyczne (pojemnościowe, indukcyjne), radarowe i ultradźwiękowe.

Mechaniczny czujnik poziomu;

W niektórych sytuacjach mechaniczne czujniki poziomu są najlepszym wyborem dla środowiska lub są wymagane przez prawo. Obsługa tych urządzeń wymaga fizycznego kontaktu z mierzoną cieczą. Dostarczają solidne, niepodważalne wskazania o ilości lub stanie paliwa, wody lub innych cieczy lub substancji. Pod warunkiem, że mechanizm jest podłączony i działa prawidłowo. Urządzenia te stanowią najbardziej wiarygodny dowód na to, że poziom w zbiorniku, lub silosie jest w rzeczywistości tym, o czym mówi instrument. Mechaniczne czujniki poziomu zwykle zawierają pływak wiszący, obrotową łopatkę lub wibrujący widelec. Kiedy proces styka się z elementem, wykrywana jest poważna zmiana w zachowaniu elementu, która jest używana do wyzwalania sygnału elektrycznego. W przypadku pływaka podniesie się lub opadnie i utworzy lub zerwie kontakt elektryczny, obracająca się łopatka zatrzyma się lub zwolni i zmieni prąd silnika, a wibrujący widelec zmieni charakterystykę rezonansową.

Pływakowy czujnik poziomu  wykorzystuje szereg kontaktronów magnetycznych i odpowiednich rezystorów wewnątrz pionowego trzpienia czujnika, które są uruchamiane przez magnes wewnętrzny w ruchomym pływaku. Wiele segmentów jest połączonych ze sobą w celu uzyskania sondy o pożądanej długości. Wynikowe segmenty sondy tworzą rezystancyjny łańcuch szeregowy (obwód szeregowy). Segmenty są skonfigurowane jako rezystor zmienny, gdzie kontaktrony magnetyczne są wartościami rezystancji w obwodzie. Gdy każdy wyłącznik zamyka się, opory zmieniają się proporcjonalnie do odpowiedniego położenia przełącznika. Sygnał jest przekazywany do wskaźnika poziomuodpowiedniego do oporności czujnika. Czujnik są wykonane ze stali szlachetnej jaką jest stal nierdzewna i mogą być stosowane do wody, paliwa, olejów i innych cieczy.

Magnetyczne czujniki zbiorników zwykle wykrywają położenie pływaka za pomocą mechanicznego połączenia przymocowanego od pływaka do magnesu. Nowoczesne czujniki magnetyczne oparte są na efekcie Halla – sprzężenia magnetycznego, czyli zjawiska, które występuje, gdy prąd elektryczny przepływający przez przewodnik jest wystawiony na działanie zewnętrznego pola magnetycznego przyłożonego pod kątem prostym, w którym potencjał elektryczny rozwija się w przewodniku pod kątem prostym do kierunek prądu. Gdy pływak podnosi się lub opada wraz z poziomem cieczy, przesuwa tuleję magnetyczną do lub z pola magnesu uruchamiającego przełącznik, powodując zadziałanie przełącznika. Niemagnetyczna rura barierowa skutecznie izoluje mechanizmy przełączające od kontrolowanej cieczy.

Wszystkie pływakowe regulatory poziomu cieczy działają w oparciu o podstawową zasadę wyporu, która stwierdza, że „działanie siły wyporu na obiekt jest równe masie cieczy wypartej przez ten obiekt”. W rezultacie pływaki poruszają się po powierzchni cieczy częściowo zanurzonej i poruszają się na taką samą odległość, na jaką porusza się poziom cieczy. Z tego powodu są zwykle używane w aplikacjach różnicowych o wąskim poziomie, takich jak alarm wysokiego poziomu lub alarm niskiego poziomu.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Obsługa super ale rozmiarówka zhik nie odpowiada rzeczywistości.
2024-05-21
Szekle 6mm - okazały się szeklami 5mm, pozostałe produkty bez zarzutu, jakość bardzo dobra.
pixel