Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Impregnacja deski tarasowej - Olej Remmers

2023-04-13
Impregnacja deski tarasowej - Olej Remmers

Impregnacja deski tarasowej - Olej Remmers

Remmers to firma specjalizująca się w produkcji i dystrybucji produktów do ochrony i renowacji powierzchni drewnianych, w tym tarasów. Olej do tarasów Remmers to produkt, który służy do impregnacji, ochrony i pielęgnacji drewna na zewnątrz budynków. Olej ten jest dostępny w różnych wariantach, np. jako olej impregnujący, olejowy koloryzujący lub olej do konserwacji. Produkty Remmers charakteryzują się wysoką jakością i trwałością, a jednocześnie łatwą aplikacją i estetycznym wykończeniem. Olej do tarasów Remmers zawiera naturalne oleje, które penetrują strukturę drewna, zapewniając mu ochronę przed wpływami atmosferycznymi, takimi jak deszcz, słońce czy mróz. Dodatkowo, produkt ten zawiera środki antygrzybiczne, które chronią drewno przed pleśnią i grzybami. Olej do tarasów Remmers jest łatwy w aplikacji i szybko schnie, dzięki czemu można nim szybko i skutecznie zabezpieczyć taras przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Produkt ten jest dostępny w różnych kolorach, co pozwala na wybór odcienia, który najlepiej pasuje do stylu i charakteru tarasu oraz otoczenia. Oleje tarasowe to preparaty, które służą do zabezpieczenia i pielęgnacji tarasów z drewna. Dzięki nim drewno staje się bardziej odporne na wpływ czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce czy mróz, a także na uszkodzenia mechaniczne i działanie szkodników. Oleje tarasowe wyróżniają się również tym, że nie tworzą na powierzchni drewna warstwy ochronnej, lecz wnikają w jego strukturę, co pozwala zachować naturalną strukturę i kolor drewna.

Istnieje wiele rodzajów olejów tarasowych, różniących się składem, właściwościami i przeznaczeniem.

Do najpopularniejszych z nich należą:

Oleje lniane - naturalne, dobrze penetrujące drewno i zapewniające mu trwałą ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.
Oleje twardzielowe - zawierające żywice, które po nałożeniu utwardzają się, tworząc trwałą powłokę ochronną na powierzchni drewna.
Oleje syntetyczne - oparte na żywicach syntetycznych, zapewniające wysoką odporność na warunki atmosferyczne, działanie szkodników i uszkodzenia mechaniczne.
Oleje woskowe - zawierające wosk, który pozwala na zabezpieczenie drewna przed wilgocią i uszkodzeniami mechanicznymi, jednocześnie nadając mu elegancki połysk.
Oleje hybrydowe - zawierające połączenie różnych rodzajów olejów, co pozwala na uzyskanie optymalnej ochrony i pielęgnacji drewna na tarasie.

Wybór odpowiedniego oleju tarasowego zależy przede wszystkim od rodzaju drewna, rodzaju tarasu oraz warunków atmosferycznych, w których znajduje się taras. Impregnacja tarasów to proces, który ma na celu zabezpieczenie drewna przed wpływem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, słońce czy mróz. Impregnacja pozwala również na zapobieganie rozwojowi grzybów, pleśni i szkodników, które mogą powodować zniszczenie drewna.

Istnieją różne rodzaje impregnacji tarasów, różniące się składem i właściwościami.

Do najpopularniejszych z nich należą:

Impregnat wodoodporny - chroni drewno przed wilgocią i deszczem, dzięki czemu staje się bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne i szkodniki.
Impregnat antygrzybiczny - zawiera środki antygrzybiczne, które zapobiegają rozwojowi grzybów i pleśni, a tym samym chronią drewno przed zniszczeniem.
Impregnat kolorowy - zawiera barwnik, dzięki czemu pozwala na zmianę koloru drewna i nadanie mu estetycznego wyglądu.
Impregnat biobójczy - zawiera środki biobójcze, które zwalczają szkodniki i zapobiegają rozwojowi grzybów i pleśni.

Proces impregnacji tarasów polega na naniesieniu preparatu na powierzchnię drewna, najlepiej przy użyciu pędzla lub wałka. Impregnat powinien być naniesiony równomiernie na całą powierzchnię tarasu, a następnie pozostawiony do wyschnięcia. Ważne jest, aby impregnat został wchłonięty przez drewno, co pozwala na uzyskanie trwałej ochrony. Częstotliwość impregnacji tarasów zależy od rodzaju drewna, jego kondycji oraz warunków atmosferycznych, w których znajduje się taras. Zazwyczaj impregnację powinno się przeprowadzać co 2-3 lata, aby zapewnić trwałą ochronę i pielęgnację drewna.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
super
2024-05-29
Zakup w pełni zgodny z opisem . Dostawa bardzo szybka. Polecam sklep i pozdrawiam
pixel