Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jaki Papier toaletowy do toalet turystycznych?

2020-05-23
Jaki Papier toaletowy do toalet turystycznych?

Najpierw trochę historii.

Higiena po defekacji była znana ludzkości od wielu wieków.W zależności od regionu i położenia geograficznego korzystano z dostępnych w pobliżu przedmiotów jak traw, liści, siana, piachu, śniegu, wody. Wraz z postępem używano do higieny starych skrawków szmat, odzieży, gazet. Te ostatnie nabrały pewnego symbolu jeżeli chodzi o początki papieru toaletowego. Jedna z amerykańskich gazet była wydawana ze specjalnie wyciętym otworem do zawieszenia na gwoździu w toalecie. Można było przeczytać interesujący artykuł a następnie gniotąc, doprowadzić do odpowiedniej miękkości i użyć do wspomnianych wcześniej zadań higienicznych. Do dziś w sytuacjach mocno awaryjnych zdarza się nie jednej osobie takie wykorzystanie gazet przypomnieć.

Papier toaletowy do celów higienicznych został wynaleziony a właściwie wyprodukowany przez Josepha C. Gayetty'ego w Stanach Zjednoczonych w 1857. Papieru nie produkowano z czystej celulozy, jak się to robi obecnie, ale z wytrzymałych włókien banana manilskiego. Arkusze papieru zostały nasączone aloesem, dzięki czemu zyskały miano wyrobu o walorach leczniczych. Elegancki produkt był umieszczony w pudełkach i opatrzony nazwiskiem Gayetty. Jako zachętę do zakupu wskazywano jego wyjątkową czystość, zapach oraz zapobieganie hemoroidom. Prawdziwy przełom w używaniu papieru toaletowego do higieny było wynalezienie papieru toaletowego na rolce. Była to prawdziwa rewolucja choć ciągle wymagała udoskonalenia. Pierwsze papiery toaletowe niczym nie przypominały tych obecnych. wiele problemu nastręczało pomysłodawcą wyeliminowanie z papieru sporych drzazg oraz nadanie mu miękkości i puszystości. Nie mniej pomysł był trafem w dziesiątkę i sama idea papieru toaletowego w rolkach przetrwała do dziś. Ewolucja w przemyśle papierniczym doprowadziła do wytworzenia nieskończonych odmian tego bardzo potrzebnego produktu. Jest to obecnie artykuł tak samo ważny a może bardziej ważny niż jedzenie i picie. Przykładem może być wykupywanie papieru toaletowego przy każdej dużej katastrofie o charakterze globalnym.

Jak wytwarza się papier toaletowy?

Produkcja papieru toaletowego jest złożonym, wieloetapowym procesem. Podstawowym surowcem, który wykorzystuje się do jego wytwarzania jest celuloza. Forma pozyskania celulozy może być różna w zależności od jakości i oczekiwanego efektu końcowego jakim ma być papier toaletowy.

Kolejne etapy produkcji papieru to:

- Rozwłóknienie celulozy i wymieszanie z wodą do postaci pulpy,

- Usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych,

- Mielenie w młynie,

- Suszenie pulpy i formowanie papieru,

- Nawijanie papieru na dużą rolę,

- Łączenie papieru w warstwownicy,

- Wykańczanie – tłoczenie wzorów,

- Nanoszenie nadruku, zapachu,

- Cięcie na rolki.

Różnorodność papieru pozwala na dopasowanie nie tylko do własnych potrzeb, ale też do wystroju łazienki. Dla dużych odbiorców producenci wytwarzają papier toaletowy z logo lub wyróżniający się określonymi cechami. W naszym przypadku zamawiamy u producenta papier rozpuszczalny o bardzo niskiej zawartości lepiszcza co bardzo ułatwia rozpuszczenie a właściwe rozwłóknienie. Mała ilość lepiszcza lub kleju wzmacniającego wiązania pomiędzy włóknami celulozowymi ułatwia płynom do toalet turystycznych i chemicznych rozpuścić papier na drobne strzępki, a w efekcie ułatwić opróżnienie zbiornika z fekaliami. Bez względu na to, czy jest on elegancki czy zwyczajny, z pewnością pozostaje wynalazkiem ponadczasowym i niezastąpionym.

Papier do toalet chemicznych, turystycznych, wykorzystywanych w turystyce, karawaningu oraz żeglarstwie, powinien być papierem rozpuszczalnym. Dlatego do toalet turystycznych nie wolno używać innych papierów np. gazetowych lub drukowych, które zawierają w sobie bardzo dużo kleju. Płyny dolewane do zbiorników takich toalet mogą sobie nie poradzić z rozpuszczeniem tak solidnego papieru. Efekt może być taki że podczas opróżniania kasety cały papier zablokuje wylot. Ponieważ producenci papierów toaletowych starają się zachować optymalną zależność pomiędzy wytrzymałością papieru, a jego zdolnością do szybkiego rozwłókniania się, parametry techniczne papierów toaletowych rożnych producentów są niemal identyczne. Tak więc dla naszych toalet nie ma znaczenia jakiego producenta papieru użyjemy. Ważne aby był to papier toaletowy z zawartością 100% celulozy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Super
2024-05-21
Szekle 6mm - okazały się szeklami 5mm, pozostałe produkty bez zarzutu, jakość bardzo dobra.
pixel