Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Kuchenka gazowa do łodzi, kampera i przyczepy kempingowej

2021-05-04
Kuchenka gazowa do łodzi, kampera i przyczepy kempingowej

Każdy, kto raz zaznał prawdziwej wolności, nigdy już tego nie zapomni i chęć korzystania z niej tylko będzie rosła. Taka jest prawda o żeglarstwie i karawaningu. To dwie jakże odmienne formy spędzania wolnego czasu, a jednak łączy je jedno - Wolność. Płyniesz gdzie chcesz, jedziesz gdzie chcesz, nie wiążą cię żadne terminy, godziny hotelowe itd. Po prostu jest pięknie !!

Dziś zarówno w przyczepach kempingowych, samochodach mieszkalnych, jachtach, poziom wyposażenia pozwala spędzać całe tygodnie. Większość z nich jest prawie niezależna od zewnętrznych źródeł zasilania. Wyposażone w panele słoneczne i baterie ładowane z silnika mogą długo funkcjonować bez zawijania do portów czy korzystania z pól kempingowych. Samochodem mieszkalnym typu kamper można przejechać pół świata. Nie dałoby się tego zrobić bez dobrego wyposażenia. Do takiego należą kuchenki gazowe przeznaczone do zabudowy w jachtach, przyczepach kempingowych i samochodach mieszkalnych zwanych na wiele sposobów, kamper, wohnmobil, kampervan.

Kuchenki gazowe do przyczep kempingowych.

Mobilne rozwiązania kuchenne samochodów typu kamper oraz łodzi to ten sam produkt. Przeważnie kuchenki do przyczep kempingowych i jachtów wykonane są ze stali nierdzewnej. Jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów kuchenek do łodzi, przyczep kempingowych jest firma DOMETIC, SMEV, Thetford, CAN oraz ENO. Spotyka się również kuchenki gazowe do łodzi, przyczep i samochodów kempingowych na płycie ceramicznej. Większość z nich zasilana jest gazem Propan-butan o ciśnieniu 30mb, ale zdarzają się wyjątki. Ze względu na bezpieczeństwo wielu żeglarzy rezygnuje ze stosowania paliwa w postaci ciężkiego gazu na rzecz bardziej bezpiecznego paliwa jakim jest spirytus, stosując kuchenki spirytusowe. Jest to o tyle bezpieczne, że ciężki propan-butan nie zbiera się w zęzie i nie stwarza zagrożenia wybuchem.

Kuchenki gazowe do zabudowy

Ze względu na małe przestrzenie jakie posiadają Kambuzy na łodziach i kuchnie w przyczepach kempingowych postanowiono nieco zmniejszy rozmiary kuchenek oraz w sposób kompaktowy połączyć ze zlewem. Mimo, że o wiele mniejsze, kuchnie w łodziach i przyczepach kempingowych mogą być jednak równie dobrze wyposażone. Firma Dometic, wyspecjalizowana w obszarze komfortu poza domem, posiada wszystko, co powinno znaleźć się w sprawnie funkcjonującej kuchni pokładowej. Oferuje bogaty wybór gazowych i spirytusowych kuchenek, piekarników oraz grilli. Kuchenki spirytusowe zwyczajowo uważane są za najbezpieczniejsze na morzu. Działają bez ciśnienia, są ciche i nie zajmują dużo miejsca. Gotowanie na gazie jest szybkie i wygodne, gdyż umożliwiają precyzyjną regulację siły płomienia za pomocą zaworów. Wybór kuchenki zawsze należy do Ciebie. W naszej ofercie znajdziesz również zlewozmywaki do zabudowy oraz zestawy kuchenek ze zlewozmywakami, przydatne urządzenia do parzenia kawy i herbaty, a także okap kuchenny przystosowany do użytku na łodzi, odprowadzający opary, zapachy i wilgoć za pomocą wentylatorów prądu stałego 12V.

Kuchenka gazowa ze zlewozmywakiem

Bardzo dobrym rozwiązaniem może być zamontowanie dwupalnikowej płyty gazowej i zlewozmywaka, wszystko przykrywane ceramiczną płytą. Daje to niesamowitą przestrzeń do pracy. Można jednocześnie gotować na dwupalnikowej kuchence gazowej i zmywać, a po przykryciu kuchenki płytą ceramiczną wykorzystać przestrzeń jako stół do przygotowania innych posiłków. Innym sposobem jest zamontowanie kuchenki gazowej połączonej ze zlewem oraz dzielonej płyty ceramicznej do przykrycia zlewu lub palników. Możliwości wykorzystania różnych rozwiązań jest bardzo duża, płyty kuchenne gazowe pozostają niezmiennie najbardziej popularny źródłem gotowania i podgrzewania posiłków w jachtach, przyczepach kempingowych i samochodach kempingowych.

Kuchenka gazowa z płytą szklaną

Gotowanie na małej powierzchni jest możliwe dzięki zastosowaniu kompaktowych i zintegrowanych z blatem kuchenek do zabudowy. Ergonomiczne pokrętła gazu wbudowane w kuchenkę pozwalają na zamykanie pokrywy tworząc jednolicie gładką powierzchnię blatu kuchennego. Dobrze dobrany rodzaj kuchenki pozwala maksymalnie wykorzystać powierzchnię blatu a ceramiczna pokrywa zamykająca płytę gazową daje ładny wygląd i pozwala na wykorzystanie płyty do przygotowania posiłku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Wszystko jak najbardziej ok
2024-05-21
jestem bardzo zadowolony z szybkości i jakości zamówienia. Liny świetne, nadeszły ekspresem!
pixel