Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Materiały Sunbrella - ekologiczne podejście od produkcji

2020-12-08
Materiały Sunbrella - ekologiczne podejście od produkcji

Sunbrella jest zaangażowana w ochronę środowiska.

Produkty Sunbrella są zakorzenione w zrównoważonym rozwoju podczas produkcji włókna, przędzy i tkaniny. Nasze zaangażowanie w jakość gwarantuje, że otrzymujesz produkt, który będzie trwał dłużej i będzie wymagał rzadszej wymiany, ostatecznie generując mniej odpadów. Na wszystkich obsługiwanych przez nas rynkach produkty Sunbrella zachowują swój kolor i wytrzymałość, przewyższając tradycyjne tkaniny.

Sunbrella to flagowa marka firmy-matki Glen Raven, 138-letniej rodzinnej firmy z siedzibą w Północnej Karolinie, prowadzącej działalność zarówno w kraju, jak i na całym świecie. Glen Raven specjalizuje się w innowacyjnych rozwiązaniach na rynku markiz, marynarki, meblarskiej, ochronnej, wojskowej i geosyntetyków.

Rewolucja ekologiczna: nasze ekologiczne podejście od produkcji do użytkowania

Środowisko jest w centrum naszych priorytetów i chcieliśmy podzielić się z Państwem naszym podejściem środowiskowym zwanym zieloną produkcją, opartym na 3 głównych osiach:

• Zarządzanie odpadami: Dzięki naszym wytrzymałym tkaninom, które nie blakną, tkaniny są trwalsze, a to powoduje mniej odpadów. Obecnie każdy zakład produkcyjny Sunbrella sortuje i przetwarza odpady. Na przykład przędza jest częściowo poddawana recyklingowi do produkcji filtrów przemysłowych, produktów izolacyjnych i dywanów zewnętrznych.

• Zmniejszone zużycie wody: wprowadzenie barwnych pigmentów bezpośrednio do włókna zapewnia zachowanie koloru, a także oszczędza wodę. Niewielka ilość wody wykorzystywana w naszym procesie tkania jest w pełni wewnętrznie przetwarzana.

• Zarządzanie cyklem życia produktu: Program został opracowany w celu stworzenia asortymentu zawierającego 50% włókien Sunbrella® pochodzących z recyklingu. Włókno z recyklingu pochodzi bezpośrednio z zakładów produkcyjnych, w których odpady są podzielone na grupy kolorystyczne. Włókna te są następnie mieszane z „pierwotnymi” włóknami Sunbrella®.

 

OEKO-TEX

- Tkaniny Sunbrella® są produkowane bez zidentyfikowanych „niebezpiecznych” substancji, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia, skóry i środowiska.

- Certyfikat Greenguard Gold Tkanina obiciowa Sunbrella zdobyła złoty certyfikat Greenguard za pomoc w tworzeniu zdrowego środowiska w pomieszczeniach pod względem emisji substancji chemicznych.

- Sięgnij po regulacje Sunbrella opracowała zabiegi zaprojektowane i stosowane w ścisłej zgodności z europejskimi przepisami REACH: rozporządzeniem Unii Europejskiej, które ma na celu lepszą ochronę zdrowia ludzkiego i środowiska przed zagrożeniami związanymi z substancjami chemicznymi. ISO 14001 Zakład Dickson-Constant, który produkuje tkaniny Sunbrella®, uzyskał certyfikat ISO 14001, międzynarodowy standard mający na celu zmniejszenie wpływu przedsiębiorstw na środowisko.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 104 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Super , polecam wszystkim miła i fachową obsługą z podwózką włącznie :)
2024-05-29
W porządku !
pixel