Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Polerowanie łodzi - Pasty polerskie

2021-05-03
Polerowanie łodzi - Pasty polerskie

Jak sam tytuł wskazuje, tematem tego artykułu będzie polerowanie łodzi.

Podejmując temat polerowania należy nadmienić, że jest to bardzo tania forma przywrócenia świetności naszej łodzi. iu nie ma to znaczenia czy jest to mała łódka wiosłowa, czy duży jacht żaglowy.Odnowienie powierzchni poprzez polerowanie jest o wiele tańszym rozwiązaniem niż malowanie i przeprowadzenie długiego i skomplikowanego procesu malowania. Po którym chcąc czy nie i tak należy wypolerować całą malowaną powierzchnię.

Przed rozpoczęciem polerowania powinniśmy nieco zapoznać cię ze stanem powierzchni którą mamy zamiar polerować. Określić jaki materiał tworzy powierzchnię, jaka jest jego twardość, czy chcemy jedynie nadać tak zwanego błysku , czy może zlikwidować wszechobecne rysy.

Na tej podstawie dobieramy odpowiednio pastę polerską.

Świetnym wyborem mogą być pasty polerskie Sea-Line, których receptury zostały opracowane przez laboratorium badawczo-rozwojowe we współpracy z wieloma stoczniami z zakładami szkutniczymi. Dzięki tej współpracy powstała linia najlepszych past poleskich używanych do renowacji pokładów z laminatu oraz tych malowanych farbami do łodzi. Mowa tu o pastach do polerowania firmy Sea-Line. Dzięki wsłuchaniu się w potrzeby rynku stoczniowego powstały rewolucyjne pasty do odświeżania żelkotu zmatowiałego czy porysowanego w trakcie eksploatacji jachtu. Z uwagi na różnorodność potrzeb użytkowników, Firma Sea-Line stworzyła wiele receptur past polerskich, tak aby użytkownik mógł dobrać pastę polerską właściwie do potrzeb.

Jaką pastę polerską wybrać do konkretnego zastosowania ?

O wyborze pasty polerskiej decydują następujące elementy.

- Twardość i typ podłoża ( żelkot, farba)

- Stan powierzchni i rodzaj uszkodzeń ( zmatowienie, drobne rysy, hologram )

- Pożądany efekt wykończenia.

W zależności od tych trzech punktów dobieramy rodzaj pasty a właściwie to system, bo trudno jest doprowadzić bardzo zaniedbaną powierzchnię jednym rodzajem pasty. Wyjątkiem morze być pasta polerska jednoetapowa S1 Premium, która to w jednym procesie polerowania wyprowadzić powierzchnię polerowaną do wysokiego połysku.

  • Pasta polerska S1 SOFT CUT & GLOSS - Pasta poosiada sporą siłę cięcia doprowadza do wysokiego połysku. Przeznaczona dla osób dbających o wysoką jakość laminatu i utrzymanie go w nienagannym stanie.
  • Pasta polerska S0 FAST CUT &GLOSS - Pasta posiadająca optymalny poziom cięcia dla osób remontujących jachty i odnawiających naturalny wygląd żelkotu. Przeznaczona dla osób remontujących łodzi i jachty, znających technikę polerowania.
  • Pasta polerska S05 ONE STEP HEAVY CUT & GLOSS - Pasta poleska o szerokim spektrum stosowania. Mocno tnąca, uzyskująca wysoki połysk. Przeznaczona dla producentów laminatów, zakładów szkutniczych.
  • Pasta polerska S07 INDUSTRIAL FORCE CUT - Pasta bardzo mocno tnąca. Uzyskująca wysoki połysk. Przeznaczona dla producentów łodzi, stoczni, szkutników.
  • Pasta polerska S1 PREMIUM - Jednoetapowa pasta polerska do szybkiego przywracania połysku laminatom. przeznaczona dla wszystkich osób dbających o nienaganny wygląd łodzi

Po wybraniu odpowiednie pasty lub systemu polerskiego, nie zapominając o aplikatorze - gąbce poleskiej, tarczy do polerowania lub głowicy polerskiej z wełny owczej lub jagnięcej. Po wcześniejszym przygotowaniu powierzchni, umyciu, przeszlifowaniu papierem ściernym o dobranej wcześniej gradacji, można przystąpić do właściwego polerowania.

Krok I - Przygotowanie powierzchni do polerowania;

Przeszlifuj powierzchnię papierem o właściwej gradacji, zgodnie z kartą produktu znajdującą się na opakowaniu pasty poleskiej.

Krok II - Oczyść powierzchnię przed polerowaniem;

Po zakończonym szlifowaniu należy dokładnie oczyścić powierzchnię z pyłu, wosków, tłuszczu, smarów, silikonu. Możesz do tego użyć płynu do czyszczenia i zmywania powierzchni CLEANER oraz ściereczki z mikrofibry.

Krok III - Polerowanie;

Polerowanie zaczynamy od nałożenia niewielkiej ilości pasty poleskiej na głowicę do polerowania oraz na powierzchnię przygotowaną do polerowania. Możesz to zrobić w postaci symetrycznych wzorów lub inny sposób w miarę możliwości równo na całej polerowanej powierzchni. Następnie na wyłączonej maszynie ro polerowania rozetrzyj całą pastę po powierzchnie przeznaczonej do polerowania. Tak przygotowaną powierzchnię zaczynamy polerować. Jeżeli dysponujesz maszyną do polerowania o regulowanych obrotach to ustaw ją na najmniejsze obroty i zacznij polerować prowadząc maszynę po całej powierzchni.

- Nie dociskaj głowicy na siłę.

- Zwróć uwagę aby polerować całą powierzchnią tarczy polerskiej.

- Maszynę polerską prowadź równomiernym wolnym tempem po całej polerowanej powierzchni pozwalając pracować paście.

Ruchy wykonuj na przemian, od jednego do drugiego boku, a następnie z góry na dół prowadząc przez całą polerowaną powierzchnię. Tak prowadząc maszynę nie pominiesz żadnego miejsca a powierzchnie będzie jednolicie polerowana. Na powierzchniach płaskich maksymalnie wykorzystuj całą płaszczyznę futra polerskiego. W trudno dostępnych miejscach stosuj mniejszą średnicę tarczy lub użyj kuli do polerowania lub stożka polerskiego dostępnego0 w naszym sklepie Szopeneria.pl.

Kiedy zauważysz, że pasta zmieniła konsystencję zacznij zwiększać obroty maszyny. Ciągle poleruj powierzchnię w systemie opisanym wcześniej, góra - dół , jeden bok - drugi bok itd. Pod koniec procesu dopuszczalne jest zwiększenie obrotów nawet do 1800 obr /min. Proces według tego schematu powierzaj do osiągnięcia oczekiwanego efektu.

Krok IV - Oczyszczenie powierzchni po polerowaniu;

Pozostałości pasty po polerowaniu usuwamy miękką ściereczką przy pomocy płynu S3 Finisch Cleaner Sea-Line. Preparat czyszczący S3 pozwoli usunąć z polerowanej powierzchni reszki past polerskiej, stare powłoki ochronne nie pozostawiając smug, co pozwoli ocenić efekty pracy zadecydować o powtórzeniu procesu polerowania lub potwierdzi skuteczne przywrócenie do połysku polerowanej powierzchni.

Krok V - Zabezpieczenie polerowanej powierzchni ;

Wypolerowaną powierzchnię warto zabezpieczyć przed działaniem promieni UV czy uszkodzeniami, Ale na pewno warto to zrobić przed osadzaniem się zanieczyszczeń. powierzchnie po wypolerowaniu jest co prawda błyszcząca jednak pozbawiona zabezpieczenia szybko zostanie pokryta osadem z powietrza trudnym do usunięcia. Do zabezpieczenia powierzchni służy wiele preparatów w tym woski w postaci pasty lib płynu. Polecamy łatwy w użyciu dzięki dołączonemu atomizerowi płyn zabezpieczający Quick Wax Sea-Line S5

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 104 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Zakup w pełni zgodny z opisem . Dostawa bardzo szybka. Polecam sklep i pozdrawiam
2024-05-29
Wszystko ok!! POLECAM
pixel