Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Sklep MUSTO - Historia prawdziwej marki

2020-03-18
Sklep MUSTO - Historia prawdziwej marki

W 1964 roku założyciel firmy Keith Musto był zdobywcą srebrnego medal na igrzyskach olimpijskich w Tokio w żeglarskiej dyscyplinie Latającego Holendra i zdobył pierwszy medal w żeglarstwie dla Wielkiej Brytanii. Ale Keith Musto jest nie tylko świetnym żeglarzem, ale także pomysłowym inżynierem, który po zdobyciu srebra w Tokio postanawia opracować nowoczesną odzież żeglarską. Nie chce przyjąć faktu, że żeglarstwo musi kojarzyć się z ciągle mokrą odzieżą a do zimna należy przywyknąć. Jego założeniem było, że odzież żeglarska i regatowa powinna znacznie poprawić poprzednie osiągi na wodzie, aby powiększać nowe tereny i rejony żeglugi. Musto rozpoczął produkcję w 1965 r. W byłym obozie jenieckim w Essex, mając tylko dwóch pełnoetatowych pracowników i pomoc niektórych członków rodziny, takich jak żona Keitha, Jill, która była wówczas w ciąży z synem Nigelem. W tym czasie część ich pensji składała się z tabliczek czekolady. Firma MUSTO, to firma rodzinna. Mimo że nazwa firmy "MUSTO" kojarzyła się głównie w żeglarskim świecie dzięki założycielowi firmy Keithowi. Wielka motywacja i współpraca zespołu były niezbędne do sukcesu pierwszych kolekcji. Wspólnie rozwijali młodą firmę, pomagali ulepszać produkty i projekty. MUSTO od samego początku koncentruje się na produktach o wysokiej jakości. Dzięki tej filozofii coraz bardziej przyczynia się do sukcesu: MUSTO rośnie ...

1974: Magiczna liczba „trzy” Termin określany dziś w odzieży żeglarskiej jako „system trójwarstwowy” został po raz pierwszy wprowadzony na początku lat siedemdziesiątych. Wynika to z ambicji stworzenia odzieży zapewniającej ciepło, suchość i swobodę ruchów w różnych częściach. Mimo początkowych trudności z wprowadzeniem tej innowacji do odzieży żeglarskiej środowisko szybko zaakceptowało wygodę, komfort użytkowania. Zamówienia na odzież żeglarską z systemem trójwarstwowym posypały się z całego świata i okazało się, że była to recepta na sukces. „System trójwarstwowy” wykorzystywany w odzieży żeglarskiej oraz innej odzieży technicznej istnieje do dziś.

1978: to rok kurtek żeglarskich ocieplanych polarem SMUG ! Uwagę Keitha Musto przyciąga nowy materiał, który podbija rynki odzieży technicznej i rozprzestrzenia się jak pożar w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Tak się złożyło, że MUSTO jest jedną z pierwszych firm, które sprowadziły polar do Europy i produkował kurtki żeglarskie i sztormiaki ocieplane polarem.

1987: Ciągłe innowacje, rozwój nowoczesnych technologii zmienia również żeglarstwo. Zmiana nastepuje bardzo szybko i regaty stają się coraz bardziej ekstremalne. Łodzie stają się coraz lżejsze i szybsze. MUSTO stara się oddać sprawiedliwość temu nowemu rozwojowi dzięki nowym pomysłom i produktom chroniącym żeglarza przed wszelkimi warunkami pogodowymi. W uznaniu zasług i wykorzystanie nowych technologi MUSTO otrzymał nagrodę British Council Design Award za odzież żeglarską serii Ocean w 1987 roku.

1989: MUSTO i RNLI „Royal National Lifeboat Institution” to bardzo podziwiana organizacja w Wielkiej Brytanii. Ponad 40 000 wolontariuszy poświęca swój czas na ochronę ludzi w wodzie i na plażach. Pod koniec lat 80. MUSTO zaczęło wyposażać tę honorową organizację w odzież ochronną chroniącą przed ostrym wyspiarskim klimatem. Współpraca trwa 20 lat.

1990: Duża popularność marki MUSTO w świecie żeglarskim owocuje nowymi propozycjami. Organizatorzy „Whitbread Round the World Race” proszą Keitha i jego zespół o opracowanie nowego suchego skafandra, który zwiększyłby przeżycie żeglarzy na najzimniejszych wodach na biegunie południowym i północnym z 15 minut do dwóch godzin. Ten kombinezon znacznie zwiększyłby szansę na uratowanie marynarza, który wypadł za burtę. To nie było małe wyzwanie, ale firma MUSTO podejmuje rękawice i opracowuje w swoich biurach projektowych i szwalniach zupełnie nowy kombinezon pełnomorski do pływania w regatach na zimnych wodach oceanicznych.

1992: Skip Novak oddaje swoje życie w ręce MUSTO W 1992 roku. Słynny ekstremalny żeglarz Skip Novak przetestował nowy suchy kombinezon na Antarktydzie. Pływa w lodowatym morzu między lodową krą testując skuteczność nowego kombinezonu, praktycznie oddając swoje życie w ręce MUSTO. Ale nowy suchy skafander okazał się prawdziwym sukcesem: MUSTO rzeczywiście opracował kombinezon, który zapewnia marynarzowi wystarczającą ilość ciepła w tak ekstremalnych warunkach, utrzymując go suchym, ale jednocześnie zapewniając wystarczającą swobodę ruchów.

1994: MUSTO startuje z  tkaniną HPX. Po długiej współpracy MUSTO i GORE-TEX, w 1994 r., Ostatecznie udało się wyprodukować bardzo mocny materiał z membraną, która nie tylko wytrzymała najcięższe warunki pogodowe, ale także zapewniła, że wilgoć wytwarzana przez ciało może ulatniać się na zewnątrz. To narodziny HPX. Kolekcja MUSTO HPX wykorzystuje membranę GORE-TEX® PRO Ocean Technology® i technologię Gore ™ Micro Grid Backer.  Technologia zastosowana w tej kolekcji jest idealna dla żeglarzy oceanicznych oraz innych użytkowników, którzy oczekują najwyższej jakości ochrony.

1995: Nowa przyjaźń, która prowadzi do rekordu 10 lat później, Ellen MacArthur jest jednym z najbardziej utytułowanych żeglarzy swojego pokolenia, a także ufa MUSTO. Przyjaźń zaczyna się, gdy Keith pisze do niej list, aby pogratulować jej nagrody Young Sailor Award, którą wygrała w 1995 roku. Przyjaźń trwała jeszcze wiele lat. MUSTO wspiera także Ellen MacArthur w jej późniejszym rekordzie świata: Rozpoczęła próbę pobicia rekordu solowego żeglowania non-stop dookoła świata  w dniu 28 listopada 2004 r. Podczas okrążenia ustanowiła rekordy najszybszej samotnej podróży do równika, obok Przylądka Dobrej Nadziei, obok Przylądka Horn i z powrotem znów do równika. 7 lutego 2005 r. Przekroczyła linię mety w pobliżu wybrzeża Francji w Ushant o 22:29 UTC, bijąc poprzedni rekord ustanowiony przez francuskiego żeglarza Francisa Joyona o 1 dzień, 8 godzin, 35 minut i 49 sekund. Jej czas wynoszący 71 dni, 14 godzin, 18 minut i 33 sekund jest rekordem świata w pokonywaniu 27 354 mil morskich (50 660 km). Jest to średnia prędkość 15,9 węzłów (29,4 km / h).

2003/04: MUSTO i Volvo Ocean Race W tym roku MUSTO jest oficjalnym dostawcą odzieży Volvo Ocean Race po raz pierwszy i może zmienić swoją pozycję w żeglarstwie przybrzeżnym. W MUSTO nie wiadomo jeszcze, czy w późniejszych latach będą kontynuowane partnerstwa z tymi prestiżowymi regatami.

2005: Ciągłe dążenie MUSTO do poprawy Przez lata MUSTO zawsze było ważne, aby utrzymywać bezpośredni kontakt z żeglarzami. Informacje zwrotne od żeglarzy są dla firmy nieocenione, ponieważ pomagają stale wprowadzać innowacje i ulepszać produkty dążąc do ideału. 

2006: Pojawiają się nowe innowacje Holenderska drużyna Delta Lloyd (Volvo Open 70 ABN AMRO I) wygrywa Volvo Ocean Race. Skipper to żeglarz z Nowej Zelandii Mike Sanderson. Zespół nosi sztormiaki Musto HPX. Rok 2006 to także rok narodzin Musto Evolution - nowej kolekcji żeglarskiej, która próbuje połączyć techniczne ubrania żeglarskie ze sportową odzieżą rekreacyjną. Najwyższej jakości materiały, takie jak GORE-TEX, Arctec Fleece, Primaloft, Schoeller®-Keprotec®, Spandex i technologia SPF to początek serii EVOLUTION, która jest nadal popularna do dziś.

2014-15: Wspaniały rok dla Musto Sygnał startowy do wyścigu Volvo Ocean Race 2014-15 jest w październiku 2014 r. Pięć z siedmiu drużyn bez wyjątku wybrało odzież żeglarską, kombinezony i sztormiaki Musto. Te niezapomniane regaty miały podczas wyścigu wszystko: niezapomniane historie życia, zapierające dech w piersiach wyścigi, unikalne przygody, niebezpieczeństwa, kontuzje, euforię, poświęcenie się smutnym chwilom i rozpaczy. Zakończył się wielkim finałem w porcie w Göteborgu. Zespół wyścigowy w Abu Zabi został ogólnym zwycięzcą najtrudniejszych wyścigów oceanicznych na świecie. „Przekroczyliśmy Ocean Arktyczny, z powodzeniem popłynęliśmy wokół Przylądka Horn i pobiliśmy 24-godzinny rekord VO65. Przetestowaliśmy nasz sprzęt offshore. Bez wyjątku wszyscy na pokładzie chwalili 100% wodoodporność i oddychalność w najwyższych tonach. Uznanie dla marki Musto. 

MUSTO dzisiaj: W 50-letniej historii firmy MUSTO pozostało wierne swoim twierdzeniom i zyskało miano wiodącej marki odzieżowej w żeglarstwie, co znajduje odzwierciedlenie przede wszystkim w ciągłym dalszym rozwoju i precyzyjnej pracy technicznej. Niezależnie od tego, czy jest to odzież z materiału HPX, warianty MPX, LPX czy mocna oddychająca seria MUSTO - wszystkie elementy odzieży narodziły się na lądzie, aby odkrywać wolność oceanów. Najlepsze elementy odzieży dla najlepszych sportowców i drużyn żeglarskich na świecie, zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Jako wiodąca na świecie marka odzieży do żeglarstwa oceanicznego, z niezliczonymi doświadczeniami i zwycięstwami zdobytymi przez uczestników olimpiad i zwycięzców regat, odzież MUSTO przeszła wszystkie możliwe próby, aby wytrzymać najcięższe warunki na wodzie. Bezprecedensowy poziom żeglarstwa ma swoją nazwę, a mianowicie MUSTO.

 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 101 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
W porządku !
2024-05-29
Zakup w pełni zgodny z opisem . Dostawa bardzo szybka. Polecam sklep i pozdrawiam
pixel