Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ZBIORNIK DO WODY - Jaka pojemność ?

2022-09-27
ZBIORNIK DO WODY - Jaka pojemność ?

ZBIORNIK NA CZYSTĄ WODĘ – jaka pojemność ?

Jak bardzo ważne dla człowieka jest picie czystej wody nie trzeba nikomu tłumaczyć. Każdy z nas w domu lub w pracy stawia przed sobą szklankę wody aby w razie pragnienia zakosztować łyk i zaspokoić pragnienie. Woda potrzebna jest nie tylko do picia, ale większa jej część zużywana jest w zupełnie innych celach. Gotowanie, poranna toaleta, prysznic, to czynności przy których zużywamy sporo zgromadzonej w zbiornikach wody. Dlaczego piszę w zbiornikach ?, bo mówimy tu nie o mieszkaniu w domu gdzie woda leje się z kranu i rzadko jej brakuje, tyko o mieszkaniu w łodzi n na jachcie lub w podroży kamperem. Pojemność zbiorników jest ograniczona ciężarem łodzi, wypornością, miejscem gdzie można zabudować zbiornik do czystej wody pitnej. Ta sama sytuacja ma miejsce w kamperze i przyczepie kempingowej. Ograniczenia wagowe , DMC ( dopuszczalna masa całkowita) jaka określona jest w dowodzie rejestracyjnym nie powinna zostać przekroczona. Ograniczona przestrzeń zabudowy kampera i przyczepy kempingowej pozwala na zabudowę zbiorników wody do średniej pojemności 100 l. Podczas korzystania z wody naprawdę trzeba się mocno ograniczać aby dwie, trzy, może cztery osoby były w stanie długo przebywać poza zasięgiem węża z wodą. Ale po odpowiednim przeszkoleniu załogi naprawdę złożycie wody spada do minimum.

ZBIORNIK WODY DO ZABUDOWY W ŁODZI, KAMPERZE

Pojemniki na wodę z polietylenu formowanego na gorąco, mają przewagę nad zbiornikami metalowymi gdyż nie rdzewieją i nie zmieniają smaku świeżej pitnej wody. Dodatkowym atutem zbiorników wody z tworzywa jest ich trwałość i możliwość adaptacji w procesie zabudowy i planowania instalacji wodnej w łodzi, przyczepie kempingowej i samochodzie kempingowym typu kaper. Wiele osób budujących i przerabiających samochody bus na kampery doskonale wiedzą jakie problemy stwarza wbudowanie i adaptacja zbiornika wody pitnej do zabudowy. Podciągnięcie instalacji wodnej, wyprowadzenie wlewu z odpowietrzeniem zbiornika, prawidłowe wykonanie przejść wody, poboru wody, wejścia na pompę wody. Te wszystkie problemy należy rozwiązać na etapie zabudowy i montażu zbiornika na wodę pitną i użytkową.

ZBIORNIK NA WODĘ UNIWERSALNY

Wiele osób twierdzi, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Pozwolę się nie zgodzić z tym twierdzeniem. W ofercie sklepu szopeneria posiadamy uniwersalne zbiorniki do wody z otworem rewizyjnym. Mogą być dowolnie używane do wody czystej, wody szarej i do nieczystości oraz fekalii. Wystarczy taki zbiornik odpowiednio zagospodarować i przystosować do użytku montując pobór wody, odpływ, miejsce do zalewania z wlewem wody, zawór do spuszczania wody na zimę, zamontować w zbiorniku czujnik pływakowy poziomu wody. Po nawierceniu wszystkich otworów należy taki zbiornik wyczyścić z zanieczyszczeń i opiłków, które potrafią z wodą przedostać się do pompy i uszkodzić pompę wody. Zbiornik wody montowany w łodziach i pojazdach należy odpowiednio unieruchomić aby nie przemieszczał się podczas jazdy samochodem i pływania łodzią. Masa napełnionego zbiornika jest spora i podczas przesunięcia może dojść do rozszczelnienia instalacji wodnej lub przesunięcia, uszkodzenia ścianek, bakist itd.

ZBIORNIK POJEMNIK DO WODY SZAREJ

Zbiorniki do wody szarej nie różnią się konstrukcyjnie od zbiorników do wody czystej. To co je odróżnia to zawór spustowy o odpowiednio dużej średnicy położony w najniższym miejscu zbiornika. Pozwala to opróżnić zbiornik w miejscach zrzutu nieczystości. Zbiorniki do nieczystości montowane są pod samochodami na sankach lub innych wzmocnieniach trzymających zbiornik. Zbiornik do wody szarej powinien posiadać możliwość czyszczenia poprzez otwór rewizyjny.

ZBIORNIK DO FEKALII I NIECZYSTOŚCI

Zbiorniki do nieczystości, fekaliów posiadają szczególną konstrukcję. Wszystkie przyłącza są tak konstruowanie aby ułatwić opróżnianie zbiornika poprzez odessanie nieczystości. Zbiornik takie stosuje się w większości przypadków jedynie w łodziach i jachtach, gdyż w samochodach kempingowych toalety posiadają mniejsze wyciągane kasety toalet

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 104 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
W porządku !
2024-05-29
Wszystko ok!! POLECAM
pixel