Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ZBIORNIK WODY DO KAMPERA

2022-10-11
ZBIORNIK WODY DO KAMPERA

ZBIORNIK WODY DO KAMPERA

Budując swojego własnego kampera staramy się poprawić wszystkie błędy jakie zauważyliśmy w samochodach mieszkalnych kamper budowanych przez producentów tych samochodów. Jedne pomysły są bardziej udane a inne mniej, co nie znaczy, że nie należy tego zmienić lub poprawić. Tak naprawdę dopiero w użytkowaniu będzie można sprawdzić czy pomysł był warty dokonywania zmian i przeróbek. Pierwszym i podstawowym problemem jaki poruszają wszyscy użytkownicy kamperów, busów typu Vankamper, Buskamper jest pojemność zbiorników na wodę. Pojemność zbiornika wody do kampera ograniczona jest; miejscem, pojemnością dostępnych zbiorników wody. Zabudowując samemu samochód kempingowy możemy poświecić nieco więcej miejsca na zabudowę zbiornika wody o dużej pojemności. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie sprawdzonych i rozpoznawalnych w świecie kempingowym zbiorników wody firmy Nuova Rade o nawie DIABLO. Zbiornik Diablo, to linia zbiorników poziomych wykonana jest z nadającego się do recyklingu materiału HDPE, składającego się z pełnej gamy 10 modeli o różnej pojemności. Zbiornik Diablo posiadają stałą szerokość dla wszystkich modeli i jest to 360 mm, wysokość zbiorników bez przyłączy ma dwa wymiary dla zbiornika wysokiego 305 mm i dla zbiornika niskiego 230 mm. Długość zbiorników wody DIABLO jest dostępna od 500 mm do 1100 mm co 15 cm. DIABLO może być stosowany do paliwa, oleju napędowego, benzyny. Może być również stosowany do wody świeżej pitnej lub ścieków, fikali. Zaletą tej linii zbiorników jest wymienne wieczko - pokrywa „EASY SWITCH”, które można nabyć osobno w zależności od użytkowania zbiornika i jest ono ręcznie nakręcane. Pokrywa zbiornika DIABLO na paliwo ma kolor czerwony, Pokrywa na świeżą wodę dostępna jest w kolorze niebieskim, a na ścieki w kolorze brązowym. Pokrywę zbiornika zakręcamy i uszczelniamy przez obrót samego elementu i docisk uszczelki, jest blokowany za pomocą kołka blokującego, który zapobiega poluzowaniu. Aby wyczyścić zbiornik wystarczy podnieść zawleczkę blokującą i zdjąć klapę rewizyjną odkręcając pokrywę.

POKRYWA REWIZYJNA ZBIORNIKA WODY DIABLO

Pokrywa zbiornika wody DIABLO posiada wszystkie potrzebne złączki i przejścia do podłączenia instalacji wodnej. Wlot zasilający wody 1 ½” na wąż 38 mm pod kątem 90 stopni, regulowany kierunek dowolnie do potrzeb za pomocą dociskowego pierścienia. Pobór wody 3/4” na wąż 13 mm i drugi 3 / 4 “ na wąż 16 mm. Końcówki poboru ( wężyki ssące ) są dostosowane do dwóch wysokości zbiorników 230 mm i 305 mm i są w zestawie z pokrywą. Jeden z nich można wykorzystać jako odpowietrzenie. Obie końcówki wychodzą pod kątem 90 stopni i można ich kierunek dowolnie regulować pierścieniem dociskowym. Doskonale rozwiązanie możliwości przyłączenia węży dochodzących z wielu kierunków ułatwia montaż i rozprowadzenie instalacji wodnej w kamperze i łodzi. Pokrywa wody Diablo posiada odpowiednio przygotowane miejsce na zamontowanie czujnika poziomu wody.

POKRYWA ZBIORNIKA WODY SZAREJ I FEKALI

Brązowa klapa zbiornika wody szarej i fekali dostępna jest w dwóch rozmiarach. Pokrywa dostosowana do zbiorników fekali i nieczystości o wysokości 230 mm posiada kod produktu L197489 a pokrywa rewizyjna do zbiornika o wysokości 305 mm ma kod towaru L197491. Zbiorniki Diablo jako uniwersalna linia zbiorników po zamontowaniu pokrywy w kolorze brązowym może być używana do wody szarej WASTE. Pokrywa do zbiornika DIABLO posiada kilka otworów gwintowanych i przyłączy mogących służyć do odsysania i spuszczania brudnej wody. Gwintowane końcówki 1½ posiadają adaptery na wąż 38 mm i 25 mm. Można nimi doprowadzać nieczystości do zbiornika. Dodatkowy otwór 1’’ posiada adapter na wąż 25 mm i 20 mm. Dla chcących posiadać pełny monitoring napełnienia zbiornika istnieje otwór do montażu czujnika poziomu fikali i wody szarej.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Super
2024-05-22
Obsługa super ale rozmiarówka zhik nie odpowiada rzeczywistości.
pixel