Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Zbiorniki paliwa

2020-03-28
Zbiorniki paliwa

Większość urządzeń, samochodów, ciągników oraz innych pojazdów produkowanych seryjnie posiada zbiorniki paliwadedykowane dla danego produktu. Projektuje się ja w sposób maksymalnego wykorzystania przestrzeni, dopasowania do mocowania i  podejścia instalacji, zasilania. Inaczej sprawa wygląda kiedy urządzenie, pojazd, samochód, jacht budowane są na indywidualne zamówienie. W takich przypadkach korzysta się ze zbiorników paliwa produkowanych bez konkretnego przeznaczenia, do zabudowy w dowolnej jednostce, maszynie. Zbiorniki Paliwa do zabudowy na stałe produkuje się z tworzywa sztucznego HDPE. Jest to Polietylen o dużej gęstości (PE-HD, HDPE) należy do miękkich i elastycznych termoplastów.

  • Właściwości polietylenu. Gęstość HDPE wynosi od 0,942 do 0,965 g/cm3. Skurcz: 1,5-3%. Stopień krystaliczności wynosi od 60 do 80%. Temperatura topnienia HDPE wynosi od 126 do 135 st.C. Polietylen wysokiej gęstości jest lżejszy niż woda, może być formowany, obrabiany i łączony za pomocą spawania. Polietylen jest odporny na działanie wody, roztworu soli, kwasów, ługów, alkoholi i benzyny.
  • Zastosowanie Polietylen o dużej gęstości (HDPE) stosowany jest m.in. do produkcji pojemników na olej opałowy, kanistrów do paliw oraz zbiorników paliwa do samochodów, zbiorników na śmieci, rur ciśnieniowych, złączek, armatury do wody pitnej i ścieków, płyt, aparatury dla przemysłu chemicznego i samochodowego, skrzynek na butelki, beczek

Wszystkie zbiorniki paliwa bez względu na producenta ( Nuova Rade, CAN-SB, Ceredi, Trem, Vetus ) Posiadają system zasilania zbiornika - wlewu paliwa, gotowy układ poboru paliwa zakończony ssakiem, odpowiednie przyłącza do odpowietrzenia, możliwość montażu powrotu paliwa, miejsce na montaż czujnika poziomu paliwa. Dodatkowe przetłoczenia gwintowane umożliwiają połączenie dwóch i więcej zbiorników. Wszystkie zbiorniki do zabudowy posiadają znaczące zalety zarówno pod względem łatwości użytkowania, jaki elastyczności instalacji - montażu. W rzeczywistości zbiorniki mogą być stosowane zarówno do benzyny, jak i oleju napędowego. Zbiorniki przeznaczone do przechowywania paliw ciekłych o temperaturze zapłonu niższej niż 328 K (55 ° C) (benzyna, nafta itp.) muszą być niezależne od urządzenia, kadłuba, umieszczone w wentylowanych miejscach, jak najdalej od silników lub z innych źródeł ciepła, abyś nie odczuwały wpływu samego ciepła. W razie potrzeby należy je zabezpieczyć ognioodpornymi i niechłonnymi ekranami izolacyjnymi. Nie wolno ich umieszczać w pomieszczeniach mieszkalnych i zabrania się umieszczania ich w miejscach narażonych na działanie promieni słonecznych. Używanie zbiorników jako siedzenia jest bardzo niebezpieczne. Pamiętać należy aby instalację zbiornika paliwa przeprowadzić zgodnie z instrukcjami podanymi przez producenta urządzenia, pojazdu, statku. Do instalacji paliwa, dopływu paliwa -wlewu , lini paliwowej i odpowietrzenia powinno się stosować węże zalecane przez producenta urządzenia,  jednostki, pojazdu. W przypadku jednostek pływających takich jak łodzie, jachty, barki oraz inne rekreacyjne jednostki pływające, Węże palowa powinny spełniać wysokie normy PN oraz ISO.

Przed użyciem zbiornika należy upewnić się, że:

  1.  Wewnątrz nie ma zanieczyszczeń lub pozostałości po obróbce. Dobą praktyką a nawet zalecane jest wewnętrzne odsysanie - odkurzanie zbiornika, aby uniknąć zatkania filtrów. 
  2. Zbiornik jest całkowicie suchy. Producenci zbiorników dokonują różnych metod kontroli jakości i szczelności zbiorników przed wysłaniem do użytkowników. Jedną z nich jest sprawdzanie szczelności wodą. Istnieje możliwość że jakaś część wody pozostała w zbiorniku, dlatego kontrola zbiornika jest niezbędna przed montażem. Producent nie ponosi odpowiedzialności za szkody osobowe lub rzeczowe spowodowane niewłaściwym montażem, manipulacją przy armaturze, która może być zmieniana lub modyfikowana tylko przez wykwalifikowane osoby oraz w przypadku odpowiedniej ochrony zbiornika. Zbiornik jest objęty gwarancją przez 2 lata od daty produkcji ( patrz data na tabliczce znamionowej zbiornika). W przypadku zakupu po upływie terminu gwarancji, przed instalacją należy przeprowadzić dokładną kontrolę wizualną i zachować dowód, fakturę zakupu / paragon. Wszystkie zbiorniki paliwa sprzedawane w sklepie żeglarskim www.szopeneria.pl posiadają certyfikat CE. 

 

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 104 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Towary zgodne z opisem. Polecam !
2024-05-29
jak zawsze idealnie . Perfekcyjny sklep >>>
pixel