Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Harken at the front to hasło przewodnie marki Harken! Być zawsze o krok przed klientem, żeglarzem, wyprzedzać potrzeby, sprostać oczekiwaniom! Być dla każdego!

2019-03-18
Harken at the front to hasło przewodnie marki Harken! Być zawsze o krok przed klientem, żeglarzem, wyprzedzać potrzeby, sprostać oczekiwaniom! Być dla każdego!

No właśnie. Wielu osobom wydaje się, że Harken to marka elitarna. Zarezerwowana jedynie dla tych, którzy żeglarstwo uprawiają wyczynowo, że Harken jest dla nich za dobry, że aż tak dobra jakość nie jest im potrzebna, bo za nią zawsze idzie wysoka cena. Tymczasem Harken nikogo nie wyklucza. Istotą dobrej jakości bloków dla wszystkich żeglarzy jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Tym samym Harken wyznaczył sobie wyzwanie stworzenia bloku o doskonałej jakości, ale przeznaczonego dla żeglarzy z mniejszym budżetem, którzy do tej pory sobie Harkena „odmawiali”.

Tak właśnie powstała nowa linia bloków Element. W blokach tych nie ma nic zbędnego. To sama esencja jakości, wydajności i wytrzymałości. Poliki wykonane są z kutego aluminium anodowanego metodą Hardcoat. Ilość metalu jest wykrojona do niezbędnego minimum i wyprofilowana tak, żeby jak najlepiej chronić kompozytowe rolki. Życzeniem Petera Harkena, jednego z braci założycieli firmy, było, aby na bloku znalazł się napis „forged” – kuty, znaczy - solidny. Rolka toczy się na łożyskach ślizgowych. Ten fakt może być zaskoczeniem, ponieważ do tej pory jedną z rzeczy, z których słynął Harken było to, że w s z y s t k i e jego bloki posiadały rolki z łożyskami kulkowymi. To posuniecie pozwoliło na stworzenie bloku o wysokich wartościach maksymalnego obciążenia roboczego, znoszącego duże obciążenia statyczne i w przystępnej cenie.

Bloki są solidne, wyglądają świetnie, każda rolka opatrzona jest informacją o wartości maksymalnego obciążenia roboczego. Gama obejmuje bloki o średnicy rolki od 45 przez 60 po 80mm. Z krętlikiem (ze zdejmowaną blokadą głowicy), wiolinowe, podwójne, z zaczepem, leżące, stojące, z knagą. By móc stworzyć wszelkie możliwe konfiguracje i systemy zarówno na jachty małe jak i duże. A cena? Sprawdźcie sami, a przekonacie się, że na bloki Harkena stać każdego żeglarza. Harken at the fornt - bo każdy żeglarz jest dla Harkena ważny!

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 104 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
W porządku !
2024-05-29
Zakup w pełni zgodny z opisem . Dostawa bardzo szybka. Polecam sklep i pozdrawiam
pixel