Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Jakich odbijaczy potrzebuję do swojego jachtu ?

2022-10-20
Jakich odbijaczy potrzebuję do swojego jachtu ?

Jakich odbijaczy potrzebuję do swojego jachtu ?

Istnieje wiele wyzwań związanych z cumowaniem łodzi w mazurskich przystaniach i morskiej marinie, a znalezienie dobrego miejsca do cumowania może być koszmarem. Wiele rejsów na śródlądziu i na morzu kończy się w miejscach, które różnią się od punktu początkowego, gdzie czeka na nas szerokie miejsce do cumowania, wyposażone w Y-bomy z ochraniaczami dziobowymi i ochraniaczami pomostowymi na Y-bomach, do tego porządne i wytrzymałe knagi, polery mocno trzymające cumy, dlatego ważne jest, aby zabrać ze sobą sprzęt do bezpiecznego cumowania. Jednak w przypadku jachtów turystycznych i czarterowych, zwłaszcza podczas cumowania w nieznanej marinie, przestrzeń to rzadkość i ma swoją cenę! Więc jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy zakupie odbijaczy jachtowych do jachtu pływającego na mazurach i na morzu?

Ten blog zawiera podstawowe porównanie różnych typów odbijaczy, które należy wziąć pod uwagę podczas rejsów jachtem żaglowym po jeziorach i na morzu.

Trzy ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę podczas cumowania, to waga jachtu, wysokość burty i przestrzeń do cumowania, ten ostatni niekoniecznie jest siłą tradycyjnych odbijaczy jachtowych cylindrycznych. Ich okrągły kształt nie zawsze pasuje do wąskich przestrzeni pomiędzy burtami, a ich głównym celem jest trwałość i solidność. Dlatego realistyczne wybory odbijaczy do łodzi żaglowych morskich są ograniczone do dwóch typów: odbijaczy nadmuchiwanych okrągłych i odbijaczy płaskich.

 ODBIJACZE JACHTOWE – Cylindryczne, nadmuchiwane

Walcowe odbijacze jachtowe są najbardziej popularne i często spotykane na wszelkiego rodzaju jachtach, łodziach, hausbootach. W nadmuchiwanych odbijaczach rzadko jednak stosuje się spuszczanie powietrza z odbijaczy w celu schowania do jednej bakisty całego zestawu odbijaczy i upycha się je napompowane do bakist lub wiąże na pokładzie, są świetne do cumowania w przystaniach jachtowych śródlądowych i w morskich portach jachtowych, ponieważ dobrze chronią burtę i są bardzo wytrzymałe. Cylindryczne i okrągłe odbijacze jachtowe są świetne pod względem wszechstronności, ponieważ mogą być używane zarówno w pionie, jak i poziomie, aby chronić Twoją łódź przed różnymi konstrukcjami.

ODBIJACZE PŁASKIE Z PIANKI

Płaskie odbijacze są coraz częściej spotykane w świecie wyścigów i łodzi regatowych i to nie bez powodu. Większość płaskich odbijaczy wykonana jest z lekkiej pianki z zewnętrzną warstwą PVC, co w połączeniu z ich kształtem daje duże możliwości przechowywania. Trzymają się pewnie na kadłubie bez większego ruchu, zapewniając również doskonałą ochronę. Chociaż nie są zamiennikiem materaca, mogą również pełnić funkcję poduszek - mile widziany mały komfort podczas niektórych dłuższych rejsów na morzu. Porównując odbijacz płaski do ochraniacza cylindrycznego o podobnych wymiarach, możemy uzyskać lepszy wgląd.

ZALETY KAŻDEGO Z ODBIJACZY

Płaski ochraniacz burtowy to prawie jedna trzecia masy odbijacza cylindrycznego. To pokazuje ich popularność w społeczności wyścigowej i regatowej. Biorąc pod uwagę, że potrzebujesz co najmniej dwóch lub trzech odbijaczy, mówimy o zmniejszeniu wagi o około 6 kilogramów w samych odbijaczach! Niemniej jednak, gdy waga nie jest najważniejszym priorytetem, odbijacze pompowane mają asa w rękawie! : Po spuszczeniu powietrza zmniejsza się do ułamka swojego napompowanego rozmiaru - umożliwiając przechowywanie w znacznie mniejszych przestrzeniach niż stały płaski błotnik.

Wniosek

Popularność płaskich odbojników jachtowych ma oczywiście swój powód. Są lekkie, dobre w prowadzeniu ze względu na swój kształt, a dla wytrawnego zawodnika mogą nawet pełnić funkcję niektórych poduszek. Jeśli jednak przestrzeń jest priorytetem nad wagą, opróżniony cylindryczny odbijacz może stanowić doskonałą alternatywę. Jeśli masz pytania dotyczące najlepszych odbijaczy jachtowych, napisz do nas na adres sklep@szopeneria.pl, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej pełnej gamy odbijaczy

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniem.
2024-05-21
Polecam, bardzo dobry kontakt profesjonalna obsługa.
pixel