Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

NOWI AMBASADORZY TEAM MUSTO WYBRANI

2022-10-13
NOWI AMBASADORZY TEAM MUSTO WYBRANI

AMBASADORZY TEAM MUSTO ZOSTALI WYBRANI

Czołowi żeglarze IMOCA Charlie Dalin, Benjamin Dutreux, Damien Seguin i Tanguy Le Turquais zostali mianowani najnowszymi ambasadorami #TeamMusto przed 2022 Défi Azimut, które rozpoczęło się w środę 14 września w Lorient we Francji. Dołączają do grona elitarnych żeglarzy Musto biorących udział w tym wydarzeniu, w tym Sam Davies, Charlie Enright, Jérémie Beyou i Boris Herrmann. Wraz z dodaniem Dalina, Seguina i Dutreux, w pierwszej dziesiątce rankingu IMOCA Globe Series znalazło się teraz pięciu ambasadorów #TeamMusto. Żeglarze będą wyposażeni w sprzęt z morskich gamy MPX i HPX firmy Musto, zaprojektowany, aby zapewnić żeglarzom ochronę i zwinność, których potrzebują, aby wygrywać w różnych warunkach.

„Musto jest najlepszym z najlepszych pod względem jakości odzieży i innowacji technicznych” – skomentował Charlie Dalin, kapitan Apivia i obecny lider IMOCA Globe Series. „Moim celem było współpracować z nimi od lat i jestem bardzo podekscytowany, że mogę wziąć udział w najważniejszym wyścigu roku, Route du Rhum, mając na sobie odzież Żeglarską i sztormiaki MUSTO”. Charlie Dalin jest dziś jedną z najpotężniejszych nazwisk w żeglarstwie offshore, z mnóstwem miejsc na podium w ciągu ostatnich kilku lat, w tym drugim miejscem w Vendée Globe 2021 i pierwszym miejscem w Transat Jacques Vabre 2019. Francuski Skipper jest sponsorowany przez Apivia Mutuelle na torze IMOCA i otrzyma zupełnie nową, najnowocześniejszą IMOCA przed Vendée Globe 2024.

„Musto naprawdę słucha swoich ambasadorów, a wyniki mówią same za siebie” – powiedział Benjamin Dutreux z Team Guyot Environnement – Water Family. „Aby osiągnąć najwyższą jakość sprzętu, musisz słuchać ekspertów w tej dziedzinie, którzy codziennie ścigają się tymi maszynami. To naprawdę zaszczyt dla mnie dołączyć do tak cenionej firmy i nie mogę się doczekać pomocy w rozwoju nowej generacji sztormiaków morskich i regatowych, oraz całej gamy odzieży żeglarskiej dedykowanej żegludze morskiej i oceanicznej”. Benjamin Dutreux to wschodząca gwiazda, którą należy oglądać na torze IMOCA. Uważany jest za jedno z objawień ostatniego Vendée Globe, w którym zajął dziewiąte miejsce na pokładzie IMOCA starszej generacji. Od tego czasu startował w Transat Jacques Vabre i Vendée Arctique, zajmując jedenaste miejsce w obu wyścigach. To będzie jego pierwszy wyścig w prawdopodobnie długiej karierze w wyścigach offshore.

„Musto zawsze szuka sposobów, aby jego zestaw był bardziej wodoodporny, lżejszy i łatwiejszy do przenoszenia”. zauważył Seguin, kapitan Groupe Apicil. „Organizacje IMOCA rozwijają się szybko, a na horyzoncie zawsze pojawiają się nowe innowacje technologiczne, które sprawią, że te łodzie będą szybsze. Odzież MUSTO, którą nosimy, musi nadążyć za wymogami i wiem, że moje partnerstwo z Musto pozwoli mi osiągać szczyty”.

Urodzony bez lewej ręki, Damien Seguin jest zarówno mistrzem paraolimpijskim, jak i gwiezdnym zawodnikiem oceanicznym. Z dwoma złotymi medalami na swoim koncie w klasie 2,4mR w Atenach i Rio, Damien po raz pierwszy brał udział w wyścigach oceanicznych w 2005 roku na torze Figaro, zanim przeniósł się do klasy 40' łodzi, na której brał udział w kilku wyścigach transatlantyckich. Na dowód jego wszechstronności, wygrał Tour de France à la Voile w 2017 roku. Seguin zajął siódme miejsce w swoim pierwszym Vendée Globe, stając się pierwszym Para Żeglarzem, który ukończył wyścig dookoła świata. Seguin jest obecnie głównym rzecznikiem kampanii #BacktheBid, partnera Musto, World Sailing, inicjatywy mającej na celu przywrócenie parasailingu na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles 2028. Ambasadorzy #TeamMusto - Benjamin Dutreux i Damien Seguin  Tanguy Le Turquais jest stosunkowo nowy w IMOCA, ponieważ ugruntował swoją pozycję na torze Figaro, zajmując drugie miejsce w Solo Maître Coq 2019 i trzecie miejsce w Solo Guy Cotten 2021. 2022 Défi Azimut i Route du Rhum będą jego pierwszymi startami w obu wyścigach.

„Charlie, Benjamin i Damien to trzy najjaśniejsze gwiazdy żeglarstwa morskiego” – skomentował Nick Houchin, szef marketingu Musto. „Przynoszą ogromny prestiż i bogate doświadczenie naszemu programowi Ambasadorów i nie możemy się doczekać, aby wykorzystać ich znaczną wiedzę i doświadczenie w rozwoju naszych gamy odzieży żeglarskiej offshore”. „Nasza lista ambasadorów #TeamMusto Offshore rośnie w siłę i jest najbardziej imponującą grupą sportowców, jaką ma każda marka żeglarska, jeśli chodzi o łączne wyniki.

Praca z najlepszymi żeglarzami na świecie daje najlepsze wyniki, jeśli chodzi o rozwój zestawów do żeglugi morskiej i oceanicznej. Ci żeglarze wiedzą, co to znaczy wygrywać, a my bierzemy ich opinie i integrujemy je na każdym etapie rozwoju produktu” – podsumował Houchin. Ambasadorzy #TeamMusto opracowali nową generację sztormiaków Musto HPX przed Ocean Race 2023. Został on zaprojektowany, aby przetrwać najtrudniejsze warunki żeglarskie znane człowiekowi i zostaną oficjalnie zaprezentowane jeszcze w tym roku.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-21
Wszystko jak najbardziej ok
2024-05-21
jestem bardzo zadowolony z szybkości i jakości zamówienia. Liny świetne, nadeszły ekspresem!
pixel