Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

OCEAN Fenders odbijacze do Twojej łodzi.

2023-01-24
OCEAN Fenders odbijacze do Twojej łodzi.

OCEAN Fenders odbijacze do Twojej łodzi.

Wiosna to czas, kiedy zaczynamy częściej spoglądać w kierunku naszej przystani i odliczać dni do wodowania łodzi. Każdy kolejny dzień jest dłuższy a temperatura przekracza już 10 stopni. Wszystkie gwiazdy na niebie podpowiadają, że to właśnie ten moment. Wodujemy!! Po udanym wodowaniu, próbujemy zacumować na wcześniej upatrzonym i wykupionym miejscu. Okazuje się, że pomost nie jest tak wykończony jak powinien i wystają deski. A nam brak odpowiednich odbijaczy !

Odbijacze burtowe

Odbijacze jachtowe produkowane są przez wiele bardziej renomowanych firm, ale i przez te mniej znane. Ważna aby były odpowiednio dobrane. Średnica i długość ma znaczenie ! Dlatego warto korzystać z tabeli jakie każdy producent odbijaczy zamieszcza na swoich stronach. Jest to bardzo praktyczne i sprawdza się podczas użytkowania. Tabela doboru odbijaczy jachtowych uwzględnia przybliżone długości i ciężar jachtu, oraz dopasowuje odbijacze długością i średnicą.

Jak wybrać odbijacz do łodzi ?

Wybór odpowiedniego odbijacza jachtowego do łodzi jest oczywiście indywidualną sprawą każdego armatora, jednak pewne wskazówki mogą pomóc w wyborze odbojników jachtowych. Odbijacz po założeniu na burtę nie powinien zanurzać się w wodzie. Powinien jednak być na tyle wysoki aby przy sporym zafalowaniu nie wyskakiwał powyżej pomostu. Innym parametrem który należy brać pod uwagę jest pochylenie burty. Przy bardzo pochyłych burtach należy wybierać odbijacz o większej średnicy, bardziej pękaty. A może wybrać odbijacze w kształcie kuli, gruszki, jednym słowem odbijacze okrągłe. Pamiętajmy też o masie ( ciężarze ) łodzi. Im nasza łódź jest cięższa tym odbijaczy powinno być więcej i powinny mieć większą średnicę.

Jak mocować odbijacze na jachcie ?

Odbijacze można mocować na łodzi na dwa sposoby; Ten najbardziej znany i rozpowszechniony, to zawieszanie pionowo odbijacza na relingach lub knagach. Innym sposobem jest montaż odbijacza w pozycji poziomej, pomiędzy słupkami relingów lub knagami. Jest to bardzo dobry sposób ochrony burty w spokojnej przystani, bez dużego zafalowania i różnic w poziomie wody. Odbijacz chroni burtę dużą powierzchnią i nie wywiera dużego punktowego obciążenia laminatu. Wybór odpowiedniego rozmiaru odbijaczy i ochraniaczy burtowych jest niezbędny aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym przez obijanie się o inne łodzie lub pomost. Podczas cumowania na przystaniach powinieneś używać jednego odbijacza co 5 - 6 stóp łodzi, aby zapewnić maksymalną ochronę burty.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 101 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Towary zgodne z opisem. Polecam !
2024-05-28
Ok
pixel