Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wciągarka kotwicy do łodzi wędkarskich

2023-04-15
Wciągarka kotwicy do łodzi wędkarskich

Wciągarka kotwicy co to jest i jak działa ?

Wciągarka kotwicy to urządzenie służące do sterowania kotwicą na statku lub łodzi. Dzięki niemu można bezpiecznie i skutecznie zakotwiczyć łódź na łowisku lub na kotwicy, a następnie ją podciągnąć i popłynąć do przystani. Wciągarka kotwicy działa na zasadzie nawijania na bęben wciągarki liny lub łańcucha, który jest połączony z kotwicą. Urządzenie jest zazwyczaj napędzane elektrycznie lub hydraulicznie i posiada różne ustawienia prędkości w zależności od potrzeb użytkownika. Aby użyć wciągarki kotwicy, najpierw należy odpowiednio umieścić kotwicę na dnie morskim. Następnie linę lub łańcuch kotwicy zaczyna się wciągać za pomocą wciągarki. Gdy linia jest na odpowiedniej wysokości, kotwica zaczyna się unosić z dna i po chwili jest już całkowicie podniesiona. W przypadku odciągania kotwicy, proces ten odbywa się w odwrotnej kolejności. Lina lub łańcuch zostaje zwolniony z wciągarki, a kotwica opada na dno.

Wciągarka do kotwicy wędkarskiej

Wciągarka do kotwicy wędkarskiej to urządzenie, które pomaga wciągać kotwicę podczas połowu ryb. Dzięki temu można łatwiej i skuteczniej kontrolować pozycję łodzi na wodzie. W przeciwieństwie do wciągarek kotwic używanych na większych łodziach, wciągarki do kotwicy wędkarskiej są zazwyczaj mniejsze i bardziej przenośne. Zwykle są one napędzane ręcznie lub za pomocą baterii. Proces korzystania z wciągarki do kotwicy wędkarskiej jest podobny do stosowanego na większych łodziach. Najpierw należy odpowiednio umieścić kotwicę na dnie morskim. Następnie linę lub łańcuch kotwicy zaczyna się wciągać za pomocą wciągarki, aż kotwica zostanie podniesiona na pokład łodzi. W przypadku odciągania kotwicy, proces ten odbywa się w odwrotnej kolejności. Lina lub łańcuch zostaje zwolniony z wciągarki, a kotwica opada na dno. Wciągarki do kotwicy wędkarskiej są szczególnie przydatne podczas połowu w trudnych warunkach pogodowych lub w obszarach, gdzie występują prądy. Dzięki nim można utrzymać łódź w stabilnej pozycji, co ułatwia połów ryb.

Wciągarka kotwicy TRAC

TRAC to marka wciągarek kotwic produkowanych przez firmę Power Products LLC, która specjalizuje się w produkcji urządzeń związanych z łodziami i motorówkami. Wciągarki kotwic TRAC oferowane są w różnych rozmiarach i mocach, aby sprostać potrzebom różnych typów łodzi i motorówek. Są one zwykle napędzane elektrycznie lub hydraulicznie i posiadają różne ustawienia prędkości w zależności od potrzeb użytkownika. Wciągarki kotwic TRAC posiadają wiele zaawansowanych funkcji, takich jak;

automatyczne zatrzymywanie lub wciąganie lin,
funkcja powolnego wciągania lub zwalniania lin,
funkcja pozycjonowania, czy też możliwość sterowania z poziomu pilota zdalnego sterowania.

Wciągarki kotwic TRAC są cenione przez właścicieli łodzi i motorówek za swoją niezawodność, łatwość obsługi i wysoką jakość wykonania. Dzięki nim można bezpiecznie i skutecznie zacumować łódź w porcie lub na kotwicy, a następnie ją odwiązać i wypłynąć w morze.

Specjalne zastosowanie rolki kotwicznej do kotwicy River

Rolka kotwiczna to część wyposażenia łodzi lub motorówki, która umożliwia łatwe i skuteczne używanie kotwicy. Rolki kotwiczne do kotwic River to specjalny rodzaj rolek kotwicznych przeznaczonych do użytku na rzekach i w innych płytkich wodach, gdzie występują kamienie, skały i inne przeszkody. Rolka dziobowa do kotwicy River zazwyczaj posiadają specjalne prowadzenie , które umożliwiają łatwe i skuteczne przechodzenie przez strzemiona rolki i okłada kotwice w rolce. Rolki są zwykle wykonane z trwałych materiałów, takich jak stal nierdzewna, co zapewnia długą żywotność i odporność na korozję. Rolki kotwiczne do kotwic River są szczególnie przydatne dla osób, które często pływają po rzekach lub innych płytkich wodach. Dzięki nim można łatwiej i bezpieczniej używać kotwicy, a jednocześnie uniknąć uszkodzenia łodzi lub motorówki w czasie podciągania i opuszczania kotwicy. Warto jednak pamiętać, że rola do kotwicy River to tylko jedna z wielu części składowych systemu kotwiczenia łodzi lub motorówki. Właściwe zacumowanie wymaga odpowiedniego doboru kotwicy, liny oraz użycia wciągarki kotwiczej, która pozwoli na łatwe i skuteczne kontrolowanie pozycji łodzi na wodzie.

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Bez problemowy zakup, wszelkie informacje o zakupach są na bieżąco aktualizowane. Polecam.
2024-05-21
Polecam, bardzo dobry kontakt profesjonalna obsługa.
pixel