Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

WSKAŹNIK POZIOMU WODY PALIWA

2022-09-21
WSKAŹNIK POZIOMU WODY PALIWA

Wskaźnik poziomu wody

Wskaźniki poziomu cieczy są popularnym urządzeniem do wskazywania poziomu pozostałego płynu w zbiorniku. Urządzenie wskazujące ma różna formy wyświetlania sygnału na tablicy zegara. Kiedyś były bardziej rozpowszechnione wskaźniki analogowe działające na zasadzie cewki elektrycznej wytwarzającej pole magnetyczne wychylające wskazówkę. Dziś w dobie półprzewodników jest to bardziej udoskonalona wersja elektroniczna co przeżyło się na dokładniejszy pomiar i mniejszą tolerancję błędu. Wskaźniki poziomu cieczy mogą wyświetlać wskazania w zależności od konstrukcji wyświetlacza lub tarczy zegara. W formie tradycyjnej i bardzo czytelnej dla naszego oka, czyli wychyłowej, gdzie wskazówka przemieszcza się po tarczy zegara od maksymalnego wychylenia do minimalnego. Położenie wskazówki na odpowiednio oznaczonej tarczy zegara poziomu cieczy wyznacza jego stan. Inną formą może być określenie wartości poziomu cieczy w zbiorniku za pomocą procentową, lub dokładne określenie ile litrów płynu mamy do dyspozycji. Oczywiście technologia pozwala na wiele innych możliwości w zależności od potrzeb. Możemy dokonywać pomiarów w zbiornikach o nieregularnych kształtach i programować czujnik i wskaźnik dedykowany do nieregularnych kształtów zbiorników.

Miernik poziomu cieczy.

Nowoczesne mierniki poziomu cieczy powinien wyróżniać się wysoką jakością wykonania. Estetyka wykonania zegara jakim jest wskaźnik poziomu wody ma kluczowe znaczenie. Jest on bowiem montowany na bardzo eksponowanych miejscach w łodziach, samochodach kempingowych i maszynach. Sposób wskazywania poziomu powinien być czytelny i zrozumiały. Czytelna tarcza wskaźnika poziomu wody, paliwa i innych płynów, może uchronić użytkownika przed skutkami niewłaściwego dokonania odczytu. Wskaźnik z wychylającą się wskazówką są numerem 1 pośród wszystkich innych form odczytu poziomu płynów. Odczyt procentowy, liczbowy lub w skali nie koniecznie może być zrozumiały dla użytkownika i prowadzi do błędnych odczytów.

Zegar pomiaru wody, paliwa, płynu

Większość światowych producentów wskaźników pomiarowych do płynów, wody, paliwa montowanych w łodziach, przyczepach kempingowych, kamperach i innych maszynach ustaliła dwie wartości dla których produkowane są wskaźniki i zegary do odczytu poziomu. Jest to opór mierzony w Omach o wartościach 0-190 Ohm i 240 -30 lub 240-33 Ohm. Dla tych dwóch wartości produkowane są wskaźniki pomiaru poziomu płynów przez firmę KUS, WEMA, SZOPENERIA, ECMS, LALIZAS i wiele innych.

Kontrola poziomu wody w zbiorniku wody, paliwa

Choć za samą kontrolę poziomu wody w zbiorniku odpowiada czujnik poziomu wody, paliwa lub innej cieczy, to odczyt dokonujemy na zegarze lub wskaźniku poziomu. Dlatego jakość wykonania i trwałość czujnika jest bardzo ważna. Powinien posiadać szczelną lub wodoodporną obudowę o ile jest montowany na zewnętrznych częściach łodzi. Tracza powinna być osłonięta szczelnie osadzoną szklaną szybką. Większość wskaźników posiada wykończenie w postaci pierścienia z tworzywa w kolorze białym, czarnym lub chromowane. Pierścień jest estetycznym wykończeniem oraz wykorzystywany jako oparcie do montażu w tablicy zegarów.

Wskaźnik poziomu wody – jak montować ?

Zegar wskaźnika poziomu wody lub paliwa, jako część wymienna posiada znormalizowany wymiar i mieści się w otwór montowy o średnicy 52 mm. Jego tylna część posiada w zależności od obudowy, odpowiednie uchwyty do montażu lub gwint na obudowie. Pozwala to na osadzenie w otworze i dokręcenie ręką do oporu. Gwint i uchwyty montażowe pozwalają na montaż licznika w odpowiednich przedziałach grubości tablicy rozdzielczej lub tablicy liczników. może to być nawet 40 mm

Jak podłączyć wskaźnik poziomu wody z czujnikiem ?

W oferowanych przez sklep żeglarski szopeneria wskaźnikach poziomu i czujnikach poziomu, podłączenie jest proste. Opiera się na szeregowym wpięciu w układ pomiarowy czujnika pływakowego poziomu i zegara wskaźnika poziomu. Dodatkowo należy podłączyć zasilanie do oświetlenia tarczy zegara. Dlatego przed przystąpieniem do montażu należy każdorazowo zapoznać się z instrukcją podłączenia

Czujnik poziomu wody paliwa uniwersalny

Wiele części używanych w samochodach, przyczepach kempingowych, samochodach kempingowych czy łodziach pochodzi od jednego producenta lub jest produkowana w standardzie pozwalającym zastąpić uszkodzony czujnik poziomu cieczy innym o takich samych parametrach. Takie stosowanie części zamiennych, daje możliwość naprawy uszkodzonych układów pomiarowych w szybki i tani sposób. Dobrej jakości zamienniki są powszechnie stosowane w wielu dziedzinach.Podstawowym parametrem kierując się przy zakupie zamiennika dla części " CZUJNIK POZIOMU CIECZY " jest określenie jego oporności, długości, rodzaju kołnierza montażowego. Wysokiej jakości części zamienne takie jak; czujniki poziomu paliwa, czujniki poziomu wody, czujniki poziomu fekalii dostępne w ofercie sklepu Szopeneria.pl, pozwalają zastąpić drogie i często niedostępne części oryginalne. Wszystkie czujniki pływakowe poziomu dostępne w ofercie są kompatybilne i dokładnie odmierzają poziom cieczy.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 101 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Towary zgodne z opisem. Polecam !
2024-05-29
jak zawsze idealnie . Perfekcyjny sklep >>>
pixel