Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Wybór najlepszej farby przeciwporostowej

2023-01-04
Wybór najlepszej farby przeciwporostowej

Wybór najlepszej farby przeciwporostowej

Dowiedz się, jak wybrać farbę antyporostową do dna, pasującą do miejsca i sposobu pływania. Zmagasz się z dylematem dolnej farby antyporostowej? Jesteśmy tutaj dla Ciebie, aby pomóc.

Produkowane jest wiele różnych farb do dna, więc wybór najlepszej powłoki przeciwporostowej dla Twojej łodzi, może być trudnym wyzwaniem. Aby dowiedzieć się, jak dokonać najlepszego wyboru, rozmawialiśmy z profesjonalistami z firmy Sea-line i Oliva. Najważniejsze czynniki to, akwen na którym pływasz i sposób, a właściwie prędkość. Niezależnie od tego, czy pływasz po wodach słodkich czy słonych, oraz jakie specyficzne czynniki zanieczyszczające występują w wodach, na których pływasz, są czynnikami krytycznymi i mogącymi mieć wpływ na porastanie dna. W rezultacie niektóre farby są popularne na danym akwenie. Jak to sprawdzić?

Jaką farbę antyporostową wybrać?

W celu ustalenia jakie farby antyporostowe na danym akwenie sprawdzają się lepiej, a jakie mniej radzą sobie z rodzimą florą i fauną, należy podpytać rodzimych żeglarzy. Wszak to oni są najlepszymi testerami produktów jachtowych i farb jachtowych. Posiadają pełne informacje kto i czym malował łódź. I jak to wyglądało po całym sezonie żeglarskim.

Farba przeciwporostowa twarda czy miękka ?

Do wyboru mamy dwa rodzaje farb przeciwporostowych. Farby miękkie samopolerujące i twarde farby antyporostowe do szybkich łodzi motorowych.

Farby antyporostowe ablacyjne zrzucają materiał, gdy łódź się porusza i są samopolerujące, więc porosty nie gromadzą się na powierzchni, a drobne skorupiaki i pąkle odpadają wraz z częścią powłoki, ale łódź powinna być często używana. Jeśli malujesz farbą samo polerującą i nie korzystasz, nie pływasz często z łodzi, możesz doświadczyć lekkiego porastania, które podczas pływania powinno ustępować.
Twarde farby antyporostowe sprawdzają się niezależnie od tego, czy używasz łodzi dużo, czy mało. Każda następna warstwa farby pozostaje i ostatecznie trzeba ją zeszlifować, co może być trudnym projektem.

W ostatnich latach producenci farb dennych stworzyli specjalne farby, które wysychają super gładko, jak VC-17m firmy International, których warstwa jest cienkie i bardzo śliska. Wybierają ją żeglarze biorący udział w regatach.

Większość farb jachtowych dobrze radzi sobie z porostami z drobnymi skorupiakami, jednak wyboru musicie dokonać samemu. Jeżeli macie jakieś pytania zapraszamy do kontaktu. Postaramy się doradzić i rozwiać Państwa wątpliwości, jaką farbę przeciwporostową użyć.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 100 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Wszystko zgodnie z zamówieniem. Towary zgodne z opisem. Polecam !
2024-05-29
Zakup w pełni zgodny z opisem . Dostawa bardzo szybka. Polecam sklep i pozdrawiam
pixel