Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Izolator Baterii - Ładuje i separuje dwie baterie w łodzi i kamperze

2023-09-08
Izolator Baterii - Ładuje i separuje dwie baterie w łodzi i kamperze

Izolator Baterii VSR - Ładuje i separuje dwie baterie w łodzi i kamperze

Przekaźnik VSR, czyli Voltage Sensitive Relay (Relay czuły na napięcie), to przydatne urządzenie stosowane w niewielkich łodziach motorowych i jachtach żaglowych, które umożliwia ładowanie dwóch baterii z jednego źródła energii. Jest to niezwykle pomocne narzędzie w kontekście rosnącej liczby urządzeń elektronicznych na tego typu jednostkach pływających.

Główne zalety Izolatora Akumulatora hotelowego VSR w porównaniu do tradycyjnego systemu izolatora / separatora diodowego to:

Łatwa instalacja: Przekaźnik VSR jest znacznie prostszy w montażu niż tradycyjne izolatory i separatory diodowe, co oszczędza czas i trudności związane z instalacją.
Automatyczne zarządzanie ładowaniem: Przekaźnik VSR działa automatycznie. Po pierwszym uruchomieniu silnika pozostaje otwarty, aż napięcie baterii startowej osiągnie 13,7V. Po osiągnięciu tego poziomu, przekaźnik zamyka się, co umożliwia jednoczesne ładowanie obu baterii bez konieczności ręcznego przełączania.
Ochrona przed rozładowaniem: Gdy silnik jest wyłączony i nie zachodzi ładowanie, przekaźnik VSR automatycznie rozłącza baterie, zapobiegając w ten sposób rozładowaniu baterii startowej przez urządzenia elektroniczne podłączone do drugiej baterii. Jest to kluczowe, aby uniknąć problemów z uruchomieniem silnika.
Efektywność energetyczna: Przekaźnik VSR minimalizuje straty energii, co oznacza, że więcej energii jest przekazywane do ładowania baterii, a mniej trafia na straty w postaci ciepła.
W rezultacie przekaźnik VSR jest nie tylko wygodniejszy w użyciu, ale także bardziej efektywny i bezpieczny w porównaniu do tradycyjnych izolatorów i separatorów diodowych. Jest to nieocenione rozwiązanie dla właścicieli małych jednostek pływających, którzy chcą zarządzać dwiema bateriami w sposób prosty i niezawodny.

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 101 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
W porządku !
2024-05-28
Wszystko w porządku. Zakupiony asortyment taki jak w opisie. Polecam.
pixel