Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Naprawa Powłoki Antyporostowej na Łodzi

2024-01-14
Naprawa Powłoki Antyporostowej na Łodzi

Naprawa Powłoki Antyporostowej na Łodzi - Część 1: Sposoby Usuwania Starych Powłok

Żeglowanie to pasjonujące doświadczenie, ale utrzymanie jednostki wodnej w doskonałej kondycji wymaga regularnej konserwacji, w tym naprawy powłoki antyporostowej. Część pierwsza naszego cyklu poświęcona będzie różnym metodą usuwania starych powłok i farb antyporostowych, aby przygotować dno łodzi do naniesienia nowej warstwy.

Jak przygotować Dno łodzi do ściągania farby przeciwporostowej?

Przed przystąpieniem do usuwania starej powłoki antyporostowej, ważne jest odpowiednie przygotowanie dna łodzi. Oto kilka kroków, które pomogą w tym procesie:

  • Ocena Stanu Powłoki:

Przed rozpoczęciem prac dokładnie zbadaj stan istniejącej powłoki antyporostowej. Zidentyfikuj obszary, gdzie powłoka może być uszkodzona lub gdzie występują oznaki korozji, większego porastania, uszkodzenia dna, osmoza.

  • Zabezpieczenie Obszarów Wrażliwych:

Jeśli w trakcie usuwania farby przeciwporostowej planujesz używać substancji chemicznych lub mechanicznych narzędzi, zabezpiecz obszary wrażliwe, takie jak Miejsca styku farby antyporostowej z nadwodną częścią kadłuba malowaną innymi rodzajami farb. Czujniki i inne przejścia burtowe, mogą nie być odporne ta tak mocną chemię. Zwróć szczególną uwagę na miejsca styku z kadłubem zintegrowanego silnika z przekładnią Z lub inną. Nie narażaj tych elementów na kontakt ze środkiem do usuwania starych farb przeciwporostowych.

  • Oczyszczenie Dna:

Starannie oczyść dno łodzi z wszelkich osadów, glonów czy fragmentów martwych organizmów. To ważne, aby nowa powłoka antyporostowa dobrze przylegała. Po usunięciu starej farby sprawdź dokładnie powierzchnie czy nie trzeba przeprowadzić napraw. przeszlifuj odpowiednim papierem ściernym, okurz powierzchnię i przemyj zmywaczem Sea-Line Cleaner. Polecany produkt do odtłuszczenia powierzchni przygotowywanej do malowania, szpachlowania, laminowania i innych napraw.

Metody usuwania starej powłoki:

  1. Metoda Mechaniczna:

Metoda ta polega na zeszlifowaniu warstwy starej farby przy użyciu szlifierki. Dobrze nadaje się do obszarów, gdzie farba jest już w złym stanie i łatwo odchodzi. Metoda jest szybka i często stosowana. Szlifowanie starej farby nie jest trudne należy jednak pamiętać że jak każda metoda ma swoje plusy i minusy. Do minusów należy duże zapylenie, możliwość wdychania bardzo trujących cząsteczek starej farby, możliwość przeszlifowania warstwy poprzedzającej powłokę antyporostową - Podkład epoksydowy, który odpowiada za ochronę kadłuba przed pochłanianiem wody i osmozą.

  1. Metoda Chemiczna:

Stosowanie środków chemicznych do rozpuszczenia farby antyporostowej. Należy zachować ostrożność i stosować odpowiednie środki ochrony osobistej podczas używania substancji chemicznych. Jest to metoda dość bezpieczna, Zachowując podstawowe środki ochrony osobistej w dość krótkim czasie jesteśmy w stanie pozbyć się starej farby przeciwporostowej z dna łodzi. Preparatem do usuwania starej farby może być znany i ceniony w świecie żeglarskim Marine Strip firmy Owatrol.

  1. Metoda Strumieniowa:

Użycie strumienia wody pod wysokim ciśnieniem do mechanicznego zmywania starej powłoki. Ta metoda jest skuteczna, ale wymaga precyzji i umiejętności, aby nie uszkodzić struktury dna.

W kolejnych częściach cyklu dowiesz się o wyborze nowej powłoki antyporostowej, jej aplikacji i praktycznych poradach dotyczących utrzymania długotrwałej ochrony dna łodzi. Odkryj tajniki utrzymania twojej jednostki pływającej w doskonałej kondycji!

Zapraszamy do śledzenia naszego bloga dla żeglarzy, gdzie znajdziesz cenne porady i informacje dotyczące utrzymania twojego sprzętu żeglarskiego w najlepszym stanie.

Polecane

MARINE STRIP DILUNETT ŻEL DO USUWANIA FARB LAKIERÓW 1L OWATROL

MARINE STRIP DILUNETT ŻEL DO USUWANIA FARB LAKIERÓW 1L OWATROL

92,00 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką82,80 zł brutto
MARINE STRIP DILUNETT ŻEL DO USUWANIA FARB LAKIERÓW 2,5L OWATROL

MARINE STRIP DILUNETT ŻEL DO USUWANIA FARB LAKIERÓW 2,5L OWATROL

Cena regularna: 179,00 zł brutto161,10 zł bruttoNajniższa cena z 30 dni przed obniżką: 153,00 zł
Zaufane Opinie IdoSell
4.93 / 5.00 40 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-15
Bezproblemowo i szybko
2024-05-14
Przesyłka dotarła bardzo szybko
pixel