Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ODBIJACZ JACHTOWY - OCEAN FENDERS

2022-09-09
ODBIJACZ JACHTOWY - OCEAN FENDERS

ODBIJACZ JACHTOWY -JAKA JEST ICH ROLA ?

Czym jest odbijacz jachtowy używany do ochrony burty. Podczas postoju jachtu, statku lub małej łodzi przy pomoście, kei lub w porcie. Burta łodzi ciągle zmienia położenie względem pomostu, pirsu portowego. Jest to efektem zafalowania spowodowanym wiatrem uderzającym w lustro wody. Lub ruchem wody wytworzonym przez inne jednostki pływające. Uderzenia łodzi w pomosty powodowały uszkodzenia burty, dziobu, rufy. Od dawnych czasów próbowano walczyć z tym problemem stosując różne metody izolacji i zabezpieczenia przed uszkadzaniem burty. W zależności od wielkości jednostki pływającej stosowano worki ze starymi szmatami, stare opony , wyplatano odbijacze ze sznurka. W dzisiejszych czasach stosuje się wysokiej klasy odbijacze jachtowe. Nowoczesne odbijacze do łodzi wykonane są z poliuretanu odpornego na uszkodzenia, przetarcia i mogące przenosić duże obciążenia. Zastosowanie odpowiedniej ilości odbijaczy na burcie potrafi ochronić ją od uderzeń w pomost nawet przy silnym sztormowym wietrze. Odbijacze powinny być zaopatrzone w odpowiedni długą linkę aby można było je powiesić na burcie w odpowiedniej do sytuacji wysokości.

ODBIJACZ BURTOWY – CZY WARTO JE STOSOWAĆ ?

Poosiadanie odbijacza to w dzisiejszych czasach prawie obowiązek. Nie wyobrażam sobie cumowania łodzi w mazurskiej marinie bez odpowiedniej ilości pompowanych odbijaczy na burcie. Tłok w portach robi się tak duży, że ciężko zacumować nie ocierając się o inne jachty. W takich przypadkach potrzebne są odbijacze burtowe aby chronić burty przed kontaktem i uszkodzeniem. Dobra praktyka żeglarska mówi, że to jacht wchodzący do portu powinien odpowiednio zadbać o bezpieczne przycumowanie do pomostu i bezpieczeństwo innych jednostek. W zależności od długości łodzi odbijacze powinny posiadać odpowiednią wielkość dostosowaną do wysokości burty , długości łodzi i masy jednostki pływającej.

ODBIJACZ POMPOWANY – DO JAKICH ŁODZI ?

Odbijacz może być stosowany we wszystkich jednostkach pływających. Małych łódkach motorowych i łodziach żaglowych, Hausbootach, barkach. Pomagają w zabezpieczeniu burt podczas postoju w portach podczas śluzowania, tankowania łodzi. Wszędzie gdzie następuje kontakt lub może do takiego kontaktu dojść powinno używać się odbijacza jachtowego. Podczas manewrów portowych przydatne są odbijacze okrągłe SOLID przypominające nieco kształt gruszki. Posiadają dużą objętość i co pomaga w zachowaniu bezpiecznego odstępu pomiędzy dwoma jachtami lub jachtem i pirsem.

ODBIJACZE OCEAN HEAVY DUTY – ODBIJACZE KLASY PREMIUM

Jak w każdej dziedzinie są rzeczy które używane są przez lata i wytrzymują próbę czasu i obciążenia tak i w produkcji odbijaczy istnieją odbijacze i odbijacze wzmocnione Heavy Duty – Wzmocnione odbijacze marki Premium, a dokładnie marki OCEAN Fenders. Wykonane z materiału o nazwie Plastisol PVC w procesie formowania rotacyjnego, są wykonane z jednego kawałka tworzywa plastycznego o stałej grubości ścianki. Odbijacze OCEAN Heavy Duty , to wytrzymałe odbojniki i zderzaki burtowe pompowane powietrzem, w których wzmocniono części zaczepienia lin o masywny i wypełniony w całej masie zaczep odbijacza. Wzmocniony zaczep w odbijaczach OCEAN Heavy Duty wykonany jest po obu stronach odbijacza. Wszechstronny odbijacz jachtowy OCEAN na najbardziej niesprzyjające warunki. Nadaje się do każdego zastosowania i wszelkiego rodzaju łodzi o długości od 10 do 50 stóp. Solidny uchwyt linowy ze wzmocnionym materiałem to niezawodne działanie w trudnych warunkach Prosty zawór odbijacza do wygodnego napełniania i pompowania pozwala odpowiednio dostosować© ciśnienie powietrza w zależności od potrzeb. Tradycyjna konstrukcja Odporność na promieniowanie UV zapewnia długotrwałe użytkowanie w warunkach nadmiernego nasłonecznienia Ciśnienie napompowania: 2,1 funta / 0,15 bara przy 68°F / 20°C

Zaufane Opinie IdoSell
4.91 / 5.00 101 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Zakup w pełni zgodny z opisem . Dostawa bardzo szybka. Polecam sklep i pozdrawiam
2024-05-29
Błyskawiczna realizacja, precyzja w opisach i komunikacji.
pixel