DARMOWA DOSTAWA (sprawdź szczegóły wysyłek) od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Ciepła Woda w Twoim Kamperze – Praktyczny Przewodnik po Boilerach i Przepływowych Podgrzewaczach

2024-06-25
Ciepła Woda w Twoim Kamperze – Praktyczny Przewodnik po Boilerach i Przepływowych Podgrzewaczach

Ciepła Woda w Twoim Kamperze – Praktyczny Przewodnik po Bojlerach i Przepływowych Podgrzewaczach Wody

W podróży komfort jest kluczowy, a dostęp do ciepłej wody znacząco podnosi jego poziom. Właśnie dlatego, posiadanie odpowiedniego systemu ogrzewania wody w kamperze lub przyczepie kempingowej jest nieodzownym elementem wyposażenia. W tym artykule przybliżymy Ci zalety i różnorodność dostępnych na rynku Bojlerów, Term oraz przepływowych podgrzewaczy wody.

Dlaczego Warto Zainwestować w dobrej jakości Bojler do kampera lub łodzi ?

Bojlery montowane w kamperach i przyczepach kempingowych a także łodziach pozwalają na łatwe i szybkie uzyskanie ciepłej wody. Mogą być one zasilane prądem elektrycznym o napięciu 12V, 24V lub 230V lub gazem, za pomocą przepływu ciepłego powietrza z ogrzewania postojowego, za pomocą przepływu ciepłej wody z pracującego silnika napędzającego pojazd co zapewnia elastyczność w wyborze źródła energii. Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych zalet bojlerów dostępnych w sklepie Szopeneria.pl

 • Wydajność: Bojlery szybko podgrzewają wodę, zapewniając stały dostęp do ciepłej wody, co jest niezwykle przydatne podczas podróży.
 • Kompatybilność: Większość bojlerów można podłączyć do istniejącego systemu ogrzewania postojowego, co czyni ich instalację bardziej uniwersalną.
 • Różnorodność modeli: Dostępne są bojlery o różnej pojemności – od małych 3-litrowych modeli do dużych, bardziej wydajnych jednostek.
 • Możliwość zasilania z wielu źródeł: Dzięki zastosowaniu wielu możliwości grzania wody od przepływu ciepłego powietrza, ciepłej wody, grzałką elektrycznym o różnym napięciu 12V, 24V, 230V. Zyskujesz niesamowite możliwości konfiguracji Bojlera.

Montaż Bojlera – Co Warto Wiedzieć?

Podczas montażu bojlera w kamperze lub przyczepie kempingowej, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów:

 1. Wymiana Kranów: Jeśli posiadasz kran z zimną wodą, konieczna będzie wymiana na mieszacz, aby bojler mógł poprawnie działać.
 2. Kontrola Pompy Wody: Sprawdź, jaką pompę wody posiadasz i jej ciśnienie robocze. Bojlery działają poprawnie tylko przy określonym ciśnieniu wody.
 3. Odpowiednie Zawory Spustowe: Jeśli bojler nie jest wyposażony w automatyczny system ochrony przed mrozem, zainstaluj zawory spustowe, aby móc go opróżnić na czas mrozów.
 4. Dostosuj instalację wody: Montują bojler ciepłej wody, zastosuj odpowiedniej jakości instalację wodną np; John Guest odporną na wysoką temperaturę wody ( 65 stopni przy 7 bar ) mogącą płynąć z bojlera

Przepływowe Podgrzewacze Wody – Idealne dla małych pojazdów kempingowych

Przepływowe podgrzewacze wody to doskonałe rozwiązanie dla osób potrzebujących ciepłej wody w małych kamperach i samochodach kempingowych oraz łodziach posiadających ogrzewanie postojowe. Te urządzenia są zasilane ciepłym powietrzem z ogrzewania postojowego i można je zamontować na zewnętrznej ścianie kampera lub przyczepy. Dzięki nim uzyskasz ciepłą wodę niemal natychmiastowo po uruchomieniu ogrzewania postojowego. Dzięki odpowiednim przepustom i zasuwą możesz sterować strumieniem ciepłego powietrza kierując je do kabiny kampera lub na zewnątrz.

Różnorodność Modeli podgrzewaczy wody do kampera i małych samochodów kempingowych

Na rynku dostępnych jest wiele modeli bojlerów i przepływowych podgrzewaczy wody. Wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę na kilka kluczowych parametrów:

 • Pojemność: W zależności od Twoich potrzeb, możesz wybrać bojlery o pojemności od 3 do 60 litrów lub większe.
 • Zasilanie: Większość bojlerów działa na prąd (12V, 24V lub 230V) lub ciepło generowane przez ogrzewanie postojowe lub odzysk ciepłej wody z pracującego silnika napędowego łodzi lub kampera. Przepływowe podgrzewacze najczęściej są zasilane gazem.
 • Montaż: Instalacja wymaga odpowiedniego poprowadzenia przewodów wydechowych na zewnątrz pojazdu, co może wiązać się z dodatkowymi pracami montażowymi.

Korzyści z Poszczególnych Rozwiązań

 • Bojlery Elektryczne: Szybko podgrzewają wodę, idealne do codziennego użytku w kamperach i przyczepach. Zasilane dowolnie grzałkami 12V, 24V, 230V
 • Bojlery Gazowe: Świetne tam, gdzie dostęp do prądu jest ograniczony, zapewniając niezależność energetyczną i dużą sprawność.
 • Przepływowe Podgrzewacze: Doskonałe do zastosowań w pojazdach kempingowych z ogrzewaniem postojowym, zapewniają szybki dostęp do ciepłej wody na kempingach czy podczas biwaków.
 • Bojlery z wężownicą: Tego typu bojlery odzyskują energię z ciepłej wody silnika napędowego jednak zawsze posiadają dodatkową grzałkę na 12V 24V lub 230V

Wnioski

Inwestując w odpowiedni system podgrzewania wody w kamperze, łodzi , przyczepie kempingowej, znacząco podniesiesz komfort podróży kamperem lub przyczepą kempingową. Wybierając między bojlerami a przepływowymi podgrzewaczami wody, Bojlerem z wężownicą, kieruj się swoimi potrzebami i warunkami podróży. Pamiętaj o odpowiednim montażu i konserwacji urządzeń, aby służyły Ci przez długi czas.

Jeśli masz pytania dotyczące wyboru odpowiedniego modelu, skontaktuj się z naszymi specjalistami. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego kampera lub przyczepy kempingowej.

Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

1. Czy mogę używać bojlera gazowego w zimie? Tak, ale ważne jest, aby zabezpieczyć bojler przed zamarzaniem, używając odpowiednich zaworów spustowych i dbając o regularne opróżnianie systemu.

2. Jakie są koszty eksploatacji bojlerów elektrycznych i gazowych? Koszty zależą od ceny energii elektrycznej lub gazu w Twoim regionie oraz częstotliwości używania urządzenia.

3. Czy mogę samodzielnie zainstalować bojler w moim kamperze? Instalacja bojlera wymaga pewnej wiedzy technicznej, zwłaszcza w zakresie prowadzenia przewodów wydechowych i podłączeń elektrycznych lub gazowych. Zalecamy skorzystanie z usług profesjonalisty.

4. Jak długo trwa nagrzewanie wody w bojlerze? Czas nagrzewania zależy od pojemności bojlera i mocy grzałki. Przykładowo, 3-litrowy bojler o mocy 250W nagrzewa wodę w około 50 minut.

5. Czy mogę używać bojlera podczas jazdy? Większość bojlerów jest zaprojektowana do pracy na postoju. Używanie bojlera podczas jazdy może być niebezpieczne i prowadzić do uszkodzeń. Jednak Bojlery z wężownicą są wręcz dedykowane do tego rodzaju pracy gdyż odzyskują ciepło z pracującego silnika napędowego poprzez wężownicę. Dlatego przed wyborem rodzaju bojlera warto przemyśleć szczególnie tę opcję.

6. Jak konserwować bojler, aby służył przez długi czas? Regularnie sprawdzaj ciśnienie robocze, opróżniaj system wodny na zimę i dbaj o czystość urządzenia. W razie potrzeby skontaktuj się z serwisem.

Kup teraz odpowiedni model bojlera lub przepływowego podgrzewacza wody i ciesz się komfortem ciepłej wody podczas każdej podróży!

Zaufane Opinie IdoSell
4.90 / 5.00 294 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-12
Polecam
2024-07-10
Ok
pixel