Darmowa dostawa od 100,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

ILCA - Łódź żaglowa o równych osiągach i jednym projekcie

2023-07-21

Przedstawiamy koncepcję OSEPODS dla łodzi klasy ILCA

Łódzi ILCA - Gotowa łódź żaglowa o równych osiągach i jednym projekcie

W świecie żeglarstwa International Laser Class Association (ILCA) od dawna słynie ze swojego przywiązania do ścisłej zasady jednego projektu. Wraz z wprowadzeniem koncepcji OSEPODS (Gotowej, równej wydajności, jednej konstrukcji żaglówki), ILCA zwiększa to zaangażowanie. OSEPODS obejmuje podstawowe wartości, które uczyniły ILCA dawniej LASER najpopularniejszą na świecie klasą żeglarską dla młodzieży i dorosłych, zapewniając uczciwość, dostępność oraz skupienie się na umiejętnościach i strategii. Wyścigi wygrywa się na podstawie umiejętności żeglarza, a nie przewagi łodzi. Przyjrzyjmy się bliżej OSEPODS i temu, co to oznacza dla naszej klasy.

Z półki: dostępne dla wszystkich

U podstaw OSEPODS leży zasada, że łodzie żaglowe ILCA są łatwo dostępne i gotowe do ścigania się „z półki”. Kiedy żeglarz kupuje łódź ILCA, nie ma potrzeby modyfikacji ani „hot roddingu”, aby była konkurencyjna. Ta dostępność oznacza, że żeglarze na wszystkich poziomach, od olimpijczyków, przez mistrzów, po młodzież i zawodników klubowych, mają dostęp do tego samego sprzętu.

Wszystkie kadłuby łodzi ILCA są produkowane zgodnie z tymi samymi wysokimi standardami. Nie ma kadłubów łodzi ILCA zaprojektowanych na zamówienie ani wykonanych na zamówienie, więc łódź jednego producenta ILCA będzie identyczna z łodzią dowolnego producenta ILCA. Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym zawodnikiem, czy nowicjuszem w tym sporcie, ILCA zapewnia równe szanse, w których sukces zależy od umiejętności, a nie od modyfikacji łodzi.

Równa wydajność: zapewnienie uczciwości

W klasie ILCA dokładamy wszelkich starań, aby każda łódź zbudowana przez zatwierdzonego producenta miała takie same osiągi na torze wyścigowym. Wszystkie łodzie ILCA są wykonane z form wyprodukowanych przez tego samego mistrza. Wprowadzono rygorystyczne środki kontroli, aby zapewnić, że wszystkie krytyczne części kadłuba ILCA są zgodne z ILCA Build Manual (IBM), poufnym dokumentem, który określa dokładne specyfikacje techniczne. Zespół techniczny klasy ILCA, składający się z doświadczonych profesjonalistów, regularnie kontroluje, kontroluje i ocenia wszystkich dostawców, w tym budowniczych łodzi, żaglownie i producentów masztów.

Sami konstruktorzy i producenci kadłubów łodzi ILCA, dostarczają również dane produkcyjne do analizy przez zespół techniczny ILCA. Dane cyfrowe przechwycone podczas skanowania były szczególnie pouczające i doprowadziły do wielu ulepszeń projektów, aby kadłub łodzi ILCA był konsekwentnie bardziej jednolity dla wszystkich budowniczych. Zakres pracy zespołu technicznego ILCA poszerzył się również o „Program monitorowania postprodukcji”, w ramach którego zespół bierze udział w określonych regatach, zbiera dane z dużej liczby łodzi i przekazuje konstruktorom informacje dotyczące kontroli jakości. Celem tej pracy jest wyeliminowanie wszelkich przewag wynikających z różnic w sprzęcie, zapewniając, że wyniki na wodzie opierają się wyłącznie na umiejętnościach żeglarzy.

Jeden projekt: równe szanse

Zasada jednego projektu była kamieniem węgielnym klasy ILCA od jej powstania w 1969 roku. W przeciwieństwie do innych klas żeglarskich, żeglarze ILCA nie mogą zyskać przewagi, wyprzedzając konkurencję w lepszym sprzęcie. Podczas gdy inne klasy mogą pozwolić budowniczym na wypróbowanie nowych zmian, jeśli przepisy klasowe wyraźnie ich nie zabraniają, przepisy klasowe ILCA są odwrotne i faktycznie zabraniają jakichkolwiek zmian, chyba że przepisy wyraźnie na to zezwalają. Nasze zaangażowanie w tę zasadę gwarantuje, że regaty ILCA są wygrywane w oparciu o umiejętności, doświadczenie i zdolności taktyczne żeglarzy. Ten aspekt klasy ILCA sprzyja społeczności, w której może się rozwijać koleżeństwo i sportowa rywalizacja, ponieważ sukces osiąga się dzięki poświęceniu, przygotowaniu i spędzeniu czasu na wodzie, ucząc się i rozumiejąc niuanse łodzi.

Znaczenie koncepcji OSEPODS

Równość i dostępność: OSEPODS promuje równość i dostępność w klasie ILCA. Niezależnie od środków finansowych, żeglarze mogą rywalizować na równych prawach i wiedzą, że o sukcesie decydują umiejętności i wysiłek, a nie jakość sprzętu. Ta dostępność pomogła naszej klasie rozwinąć się na całym świecie, umożliwiając udział różnorodnej grupie żeglarzy z ponad 120 krajów.
Opłacalność: Trzymając się koncepcji OSEPODS, ILCA zapewnia żeglarzom opłacalność. Nie ma potrzeby ciągłych ulepszeń lub modyfikacji, aby zachować konkurencyjność, oszczędzając pieniądze żeglarzy i pozwalając im skupić się na praktyce i szkoleniu. Bez konieczności dokonywania częstych zmian, kadłuby łodzi ILCA zachowują swoją wartość w czasie, promując silny rynek wtórny. To efektywne kosztowo podejście i silny rynek używanego sprzętu pozwalają szerokiemu gronu żeglarzy na udział i utrzymanie długowieczności klasy.
Rozwój umiejętności i sport: Koncepcja OSEPODS kładzie duży nacisk na rozwój umiejętności i sportową postawę. Dzięki łodziom o równych osiągach, żeglarze są zachęcani do skupienia się na doskonaleniu technik żeglarskich, podejmowaniu strategicznych decyzji i taktyce regatowej. To kultywuje społeczność wysoko wykwalifikowanych żeglarzy, którzy cenią sobie uczciwą rywalizację, szanują innych zawodników i doceniają prawdziwą istotę tego wspaniałego sportu.
Szczyt naszego sportu: Zasada jednego projektu i koncepcja OSEPODS pomogły napędzać klasę ILCA do uznania za lidera w światowej konkurencyjności. Zwycięzcy mistrzostw świata ILCA są powszechnie uważani za „najlepszych z najlepszych” w sporcie żeglarskim i często przodują w innych klasach. Przestrzeganie zasady jednego projektu zapewnia spójne wrażenia z wyścigów w różnych lokalizacjach, umożliwiając żeglarzom rywalizację na najwyższym poziomie w skali globalnej. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że dla wielu podróż do światowej dominacji w żeglarstwie zaczyna się od opanowania niuansów łodzi ILCA. Klasa nie tylko reprezentuje poziom rywalizacji; reprezentuje doskonałość żeglarską.

Wprowadzając koncepcję OSEPODS, ILCA potwierdza swoje zaangażowanie w zasadę jednego projektu i jej podstawowe wartości. Koncepcja OSEPODS, obejmująca „gotowe, równe osiągi i jeden projekt”, zapewnia żeglarzom ILCA rywalizację na równych zasadach, gdzie sukces zależy od umiejętności, a nie od modyfikacji łodzi. Zespół techniczny ILCA pracuje codziennie, aby zapewnić zgodność z IBM, wspierając społeczność żeglarzy, którzy przekraczają granice swoich umiejętności, zamiast poświęcać czas i pieniądze na ulepszanie swojego sprzętu.

ILCA koncentruje się na samym sporcie, pielęgnując ducha integracji i uczciwej rywalizacji. OSEPODS ma być ucieleśnieniem tego etosu, przyciągając żeglarzy z różnych środowisk i tworząc tętniącą życiem i integracyjną społeczność żeglarską.

Ponieważ ILCA nadal przestrzega zasad OSEPODS, pozostaje w czołówce świata żeglarskiego, ustanawiając standardy dla konkurencyjnych i uczciwych wyścigów jednego projektu. Żeglarze mogą ufać, że ich żaglówka ILCA zapewni im równe szanse na doskonalenie się, a sport będzie nadal kwitł, kierując się duchem OSEPODS.

(źródło;https://www.laserinternational.org)

Zaufane Opinie IdoSell
4.87 / 5.00 63 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Super
2024-05-21
Bardzo dobra obsługa zamówienia , bardzo duży asortyment. Nie ma problemu ze zwrotem i wymianą. Bardzo polecam
pixel